• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jalowiec
#1
Witam

Pewnie nie którzy pamiętają tego jałowca którego 2 lata temu formował Kevin Wilson na wystawie w Książu. Kilka fotek z jego historii.

tu go znalazłem

[Obrazek: 250_Image00001_1.jpg]

pojemnik

[Obrazek: 250_Image00002_1.jpg]

i siedzi

[Obrazek: 250_Image00003_2.jpg]

po formowaniu Kevina Wilsona

[Obrazek: 250_IMG_3087_1.jpg]

rozdrutowany w zeszłym roku

[Obrazek: 250_PICT0003_cr_2.jpg]

dokończyłem tylna część shari

[Obrazek: 250_PICT0032_2.jpg]

kilka godzin drutowania z Tomkiem i układania rośliny
2006
[Obrazek: 250_PICT0006_cr_2.jpg]

aktualnie wygląda tak. Zamierzam zmienić donicę na mniejsza i zmienić kąt nasadzenia.
[Obrazek: 250_12_1.jpg]

pozdrawiam
KAROL
  Odpowiedz
#2
piekne drzewo,wypada pogratulowac
Grzesiek Wołek
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wog-bonsai.blogspot.com/">http://wog-bonsai.blogspot.com/</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.facebook.com/wog.foto">https://www.facebook.com/wog.foto</a><!-- m -->
  Odpowiedz
#3
Ten jałowiec to super materjał i wyszła super roślina , widzć na nim rękę mistrza , gratulacje Karol , masz wspaniałą zdobycz w swojej kolekcji Big Grin Big Grin Big Grin :wink:
  Odpowiedz
#4
fakt bardzo łądny okaz tylko pozazroscic :wink:
  Odpowiedz
#5
Brzeg Dolny team reaktywacja Smile
  Odpowiedz
#6
Rolqa znowu się do zdięcia nie ogolił. Pozdrowienia. Aha ile padło browarów przy robocie.
[Obrazek: 7578766404d0669c8a32a4.gif]
  Odpowiedz
#7
no kilka ich było, jakiś katalizator kreatywności musi być.......
  Odpowiedz
#8
Karol gratuluję pomysłu i wizji którą miałeś kilka lat temu tj w momencie wykopywania "Yamadorii". Reszta to również dobra technika i warsztat.
Pozdrawiam.
  Odpowiedz
#9
No nareszcie "stara gwardia" zaczela pisac i odrazu w jakim stylu. Niekiedy warto poczekac poł roku az cos wlepicie bo zawsze to w wielkim stylu.
Mialem to cudenko okazje widziec na fotkach zaraz po ulozeniu i odrazu zrobilo na mnie wielkie wrazenie.
BD Team do zobaczyska na Litwie.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#10
great stuff !!! posdrufka
  Odpowiedz
#11
Superanckie drzewko no perfekt Big Grin .
  Odpowiedz
#12
jałowiec w nowej donicy Wink


[Obrazek: 250_ewICT0019_Medium_1.jpg]
  Odpowiedz
#13
Widze ze donica K&K dodała roslinie urody.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#14
miałem mieszane uczucia co do tej donicy, sama w sobie jest bardzo ładna jak wiele donic K&K, myślałem o donicy prostokątnej o ostrych kantach. W tym owalu wygląda całkiem dobrze Wink dzisiaj pochyliłem jałowca bardziej do pionu bo po przesadzeniu "usiadł" lekko w prawą stronę.
  Odpowiedz
#15
Mysle ze łagodne brzegi donicy tworza kontrast z poszarpanym "ostrym" shari i roslina wyglada lżej.
Pozwole wrzucic sobie zdjatko jalowca w troszke innym pojemniku. Sciagnalem je (jesli dobrze pamietam) ze starego forum.

[Obrazek: 3_DCP_1948_1.jpg]
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#16
hehhee

no tak gdzie fiskars rady nie da tam koparka pomoże Wink


pozdro Bolas
  Odpowiedz
#17
mógł bym prosić o zdjęcie zbliżenie shari juz w nowe doniczce bo to jeszcze niewyschniętym płynem do jin mnie nie satysfakcjonuje z góry dziękuję...
  Odpowiedz
#18
pokazanie tylko i wyłącznie ostatniej fotki nie dałoby takiego wrażenia jak ten zestaw krok po kroku,
mnie osobiście zamurowało
  Odpowiedz
#19
Ja bym zapytał gdzie te porady ktore mozna przeczytac na innych forach typu okopac w odleglosci 1.5m pozniej co sezon zmniejszac odleglosc o 0,5m i tak az roslina zmiesci sie do pojemnika heh.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#20
no tak....

Jałowca tego wykopałem z starego ogrodu przy domu przeznaczonego do rozbiórki. Kiedy wpadłem na miejsce miałem nadzieję na jakieś 10 jałowcoów. Okazało się żę sa to 2 jałowce z czego ten mój miał ok 4 metrów średnicy. Obcinanie gałęzi aby dojść do pnia zajęło mi ok 4 godzin. Później walka "fiskars i piłka" nie dałem rady. Na drugi dzień trafił się znajomy z koparką i dalej to tak jak na zdjęciach.....

czasem doskonały materiał yamadori jest w zasięgu sąsiada trzeba sie tylko odpowiednio rozglądać.....


ps. właśnie namierzyłem następnego... Wink
  Odpowiedz
#21
heya, kolor moze byc, donica jest za duza i troche zbyt surowa , jalowiec zbyt wysoko posadzony, ale wszystko do naprawienia !
  Odpowiedz
#22
HEOu

No tak Mario racja, w sumie to kiedy zobaczyłem tą donice też wydała mi sie zbyt masywna, i głęboka. No cóż jest jaka jest, wydaje mi się że roślina wygląda dużo lepiej w tej donicy. Poczekam jak jałowiec nabierze mocy i wtedy być może trafie na coś lepszego Wink Jeśli masz propozycje dla mnie co do kształtu to mile widziane.

Pozdrowienia
  Odpowiedz
#23
shari z pod reki Kewina Wilsona


[Obrazek: 250_PICT0010_2.jpg]
  Odpowiedz
#24
Pan Kewin to naprawde frezoreki Confusedhock:
  Odpowiedz
#25
no ma facet fantazje ... Wink

MOD: Corwax dostosuj swój profil do regulaminu!
  Odpowiedz
#26
dzięki za zbliżenie w końcu trzeba uczyć się od mistrzów Tongue
  Odpowiedz
#27
Kilka fotek z Ksiaza gdy roslina byla formowana pierwszy raz znajdziecie T U T A J
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości