Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
  Podgląd wydruku

Wystawa storczyków i bonsai w Egzotarium W Sosnowcu.
Autor Wiadomość

PostZamieszczono: 17 paź 2006, 12:38 
Witam.
W dniach 13 - 15.10.2006. w sosnowieckim Egzotarium odbyła sie wystawa storczyków i drzewek bonsai. Wystawę drzewek zorganizowali Bartosz Warwas, Bolesław Wujczyk i Roman Sułkowski, członkowie Śląskiej Grupy Entuzjastów Bonsai będącej członkami grupy "Katowice" na forum http://bonsai.kamcio.com

Wystawiliśmy 19 drzewek. Dziewięć drzewek pożyczył nam Włodzimierz Pietraszko i one stanowiły trzon wystawy. Pomiędzy nimi przycupnęły skromnie nasze. Ale wydaje mi się, że nie mieliśmy się czego wstydzić. Może 10 to niedużo, ale jak na pierwszy raz... W każdym razie, grupa "Katowice" zaznaczyła swoją obecność.
Swoje drzewka wystawili: Czesław Wyciślik (Nemo63) - 2, Piotr Korzeniewski (Korzeń) - 4, Marcin Szymanek (Martin) - 1 i Roman Sułkowski (Fater) - 3.

Wystawa zdaniem zwiedzających była udana. Ponieważ robiliśmy to po raz pierwszy, była dla Bartosza i dla mnie, jako organizatorów, źródłem niezapomnianych wrażeń.

Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować państwu:
Włodzimierzowi Pietraszko, za wypożyczenie drzewek,
Bolesławowi Wujczyk za zorganizowanie transportu drzewek i elementów wystawy oraz pokazu formowania,
Krzysztofowi Całka, kierownikowi Egzotarium w Sosnowcu, za możliwość zorganizowania wystawy, pomoc i życzliwość,
Beacie Biała, za pomysł i pomoc w organizacji wystawy,
Małgorzacie Sokół, dyrektor Liceum im. B. Prusa w Sosnowcu, za wypożyczenie ławek.

Ekipa w akcji.

Obrazek

Bartosz Warwas (Acer Plalmatum) i Bolesław Wujczyk (Bolas).

Obrazek

Roman Sułkowski (Fater).

Obrazek
Obrazek

Tak wyglądała nasza ekspozycja.

Obrazek

Bolas omawia drzewko oraz plan formowania.

Obrazek

Publiczność uważnie słuchała i przyglądała się pokazowi.

Obrazek

Formowane były dwa jałowce.

Obrazek
Obrazek

Chwila zadumy i wytchnienia... ale nie dla Bolasa :)

Obrazek

Zdjęcie pamiątkowe: Bolas, Korzeń, Fater i Olon.

Ostatnio zmieniony 22 paź 2006, 13:14 przez fater, łącznie zmieniany 3 razy

PostZamieszczono: 21 paź 2006, 14:09 
Poniżej efekty ponad pięciogodzinnej pracy.

Obrazek
Obrazek

PostZamieszczono: 22 paź 2006, 12:12 
gratulacje za zaangazowanie w organizacje wystawy !!!. trzymac tak dalej, mam nadzieje ze bonsai ogarnie cale polskie spoleczenstwo :D
jedyna rada co do formowania jalowcy pospolitych i innych klujacych tego rodzaju. nie robi sie tego w fazie spoczynku ( bardzo tego nie lubia ) a juz wogole przed okresem zimowym ( spytajcie np. r.bladka ) jedyny okres na formowanie tych iglakow to sezon od wystartowania nowych pakow i tak do maja moze czerwca kiedy przestaja prawie rosnac. zycze powodzenia w przezimowaniu formowanych drzewek. 

PostZamieszczono: 22 paź 2006, 21:17 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Bolesław Wujczyk
Mariuszu pora może nie najlepsza dla pospolitego ale odważyłem sie bo wiem że roślina będzie zimowana pod dobrym okiem. Mimo zdjęc nie spadło z niego az tak wiele zieleni wiec myśle (nie zapeszając) ze wszystko bedzie ok.

PostZamieszczono: 22 maja 2008, 18:23 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Bolesław Wujczyk
Aktualne zdjecia rigidy z formowania znajdziecie
Kod:
[url]http://www.bonsai.pl/Rigida3.html[/url]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]