Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
  Podgląd wydruku

Wystawa Polskiego Klubu Bonsai - Kraków 2008
Autor Wiadomość

PostZamieszczono: 11 paź 2008, 08:26 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Bolesław Wujczyk
Witam.
Mozna powiedziec: "Byłem, zobaczyłem" ale przy okazji zrobiłem kilka zdjec i wysłuchałem bardzo ciekawego wykładu Nobu Kajiwary ktory pomogł mi rozwiac kilka zagadniej zwiazanych z bonsai jak rowniez zrozumiec czym kieruje sie jego "nieformalna szkoła".
Oczywiscie sama wizyta w Centrum Manggha i jej zbiory muzealne jak co roku przysparzaja mi wiele przyjemnosci tak i wystawa bonsai miala mile otoczenie. Chwile sie zastanawiałem jak zrobic relacje z tej wystwy by nie zanudzac kolejnymi zdjeciami gorszej lub lepszej jakosci ktore znajdziecie przy okazji czytania relacji na innych forach. Postanowilem umiescic zdjecia roslin z wystawy z 2007 roku i porownac je z tymi samymi tegorocznymi roslinami.
Na wystawie brakowało mi tylko jednego mianowicie akcentu Tadzia Wcisło. Nie wnikam dlaczego.
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Postanowiłem jeszcze tak od siebie wytypowac najladniejsze bonsai na wystawie:
Obrazek

...i najładniejsza kompozycję:
Obrazek

PostZamieszczono: 13 paź 2008, 19:57 

Imię i nazwisko: Piotr Syposz
Wszystkim zainteresowanym i "zaniepokojonym" nieobecnością na wystawie akcentu ku pamięci
Tadzia Wcisło zamieszczam informację w tym temacie od Grześka Sowińskiwgo :

"Osobiście kontaktowałem się mailem po śmierci Tadeusza Wcisło z jego starszym synem
i namawiałem, aby prace Tadzia znalazły się na naszej wystawie. Oświadczyłem też, że
nie wyobrażam sobie Krakowskiej wystawy bez jego drzew. Proponowałem transport i
opiekę nad roślinami w trakcie wystawy, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Między
wierszami wydawało mi się , że po pogrzebie ktoś interesował się lub proponował już
"zaopiekowanie się" jego kolekcją i rodzina uznała mnie za kolejnego intruza. Nie
jestem nachalny dlatego zaproponowałem raz i uszanowałem milczenie. Być może
kolekcja już nie istnieje?
Jedyne co sobie mogę zarzucić to to, że nie wspomniałem o nim oficjalnie, ale w
kulisach był wśród nas. Jednocześnie brak jego organizatorskiego zmysłu , poczucia
humoru i drzew był wyraźnie odczuwalny..."

pozdr
Piotr

PostZamieszczono: 14 paź 2008, 01:40 

Imię i nazwisko: Jacek Grzelak
To dość smutne , nie wyobrażam sobie takiego obrotu sprawy , gdyby mnie zabrakło nagle , jednak jestem niemal pewien ,
ze nikt nie przejmie po mnie kolekcji , mimo to mam zawsze nadzieję że jeszcze jest czas na to że coś się w życiu zmieni :roll:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]