FORUM POLSKICH BONSAISTÓW
http://www.bonsaiforum.pl/

East Meets West 2011
http://www.bonsaiforum.pl/east-meets-west-2011-t14956.html
Strona 1 z 2

Autor:  stomeks [ 20 maja 2011, 23:41 ]
Tytuł:  East Meets West 2011

Poniżej kilka fotek z wystawy na którą serdecznie zapraszamy. Naprawdę warto!

Autor:  wizja [ 21 maja 2011, 13:14 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

dzięki za zdjęcia :)

Autor:  Adam Kisieliński [ 21 maja 2011, 23:38 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

niech żałują ci którzy nie przyjechali.to co zobaczyłem na żywca powaliło mnie. :shock:

Autor:  maniek [ 22 maja 2011, 10:28 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Żałuje jestem z pod Krakowa ale za rok się wybiorę na pewno będę miał prawko już także odwiedzę Wrocław

Autor:  daniel j [ 22 maja 2011, 21:46 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

ja bylem 2 razy w piątek i dzis czyli w niedziele :oops: ale bardzo miło wspominam rozmowy z Taigą Urishibatą .
Jarkiem Lenarczykiem Robert Kempinski o moich drzewach i o innych tez drzewa jak powiedział jeden z kolegów są coraz lepsze panowie i panie byle tak dalej.a napiątkowych warsztatach to było zaje....
No i wielkie podziekowania naleza sie organizatorom :D :D :D :D :!: :!: :!: :mrgreen:

Autor:  Włodzimierz Pietraszko [ 23 maja 2011, 14:28 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Tak zaczynamy przygotowanie do wystawy w przyszłym roku. Zapraszamy

Autor:  Bolas [ 23 maja 2011, 16:00 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Zaplanowanie wystawy zajęło nam 6m-cy. Zorganizowanie 3m-ce. Było wiele niedociągnięć i potknięć. Teraz tydzień odpoczynku potem tydzień podsumowań i wyciągania wniosków i zaczynamy organizować 2nd East meets Weast Weast meets East. Możecie sobie tylko wyobrazić co możemy zdziałać w rok!!!
Do zobaczenia za rok i podziękowania za wspaniale spędzone kilka dni w życiu.

Autor:  Maricin Żmudziński [ 23 maja 2011, 19:05 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Wystawa naprawdę niesamowita!!! Warto było przejechać pareset kilometrów. Podsumowując WIELKIE BRAWA DLA ORGANIZATORÓW. Moje odczucia: Taiga-niesamowity zmysł tworzenia, Kevin- jego jiny to prawdziwe rarytasy, Vaclav i Jarek - otwartość i świetny sposób przekazywania wiedzy.

Autor:  rafal kulesza [ 23 maja 2011, 20:07 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Wystawa zakończona. Budowa i rozbiórka poszły bardzo sprawnie. Obiekt jak i infrastruktura na miarę XXI wieku. Bardzo pozytywne opinie o wystawie od gości zagranicznych świadczą o profesjonalnym podejściu organizatorów.
Dziw tylko bierze, że ludzie, którzy wcześniej krzyczeli o „wzniesieniu ponad wyżyny” i o „zintegrowaniu się” nie potrafili dołączyć do tej wspaniałej imprezy.
Życzyłbym sobie spotkać się z Wami ponownie na tak wspaniałej imprezie. Myślę, że będąc bogatsi w doświadczenia następna wystawa może być tylko lepsza.
Na koniec należało by podziękować wszystkim gościom i wystawcom a przede wszystkim organizatorom za trud jaki włożyli w to wspaniałe przedsięwzięcie. WIELKIE DZIĘKI.

Autor:  daniel j [ 23 maja 2011, 21:40 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

ja dodam coś od siebie , natomiast tyle sie pisało , gadało o podziałach. I co byli ludzie z Krymu .Chorwaci , Słowacji , Czech , Niemiec , Anglii .a Reszta buraków nie bo nie , bo co bo organizowali to ludzie z Akademii bo ich szkoła czy tez wiedza nie dorasta do waszego poziomu czy to wasz mistrz murarz Wam nie pozwolił . CZy też nie było warto bo nie dało się zarobić , gdzie tu wspólne polskie bonsai , gdzie szerzenie wiedzy , może wykłady Roberta Kempinskiego. sa mało wartościowe , a morze umiejętność formowania drzew przez Tajgie bez modlitwy ,czy też wyrafinowania i otwartość Kevina was onieśmielała . a może prace
Jarka Lenarczyka są nie godne by sobie na nie popatrzeć , czy też innych ludzi wystawców . Ja nie należe do żadnego ugrupowania bonsaiowego , o bonsai wiem mało zresztą moje prace mówią za siebie , ale co .Ludzie z tego PABU nie lubiani i nie modlący sie do drzew LUDZIKI zrobili wystawe ,to tylko pogratulować takiego zapału wytrwania dla mnie poprostu bayer :P takiej atmosfery ton wiedzy oceny drzew z wytknieciem wad , zalet czy tez przyszłej drogi danego drzewa nie znajdziecie w żadnej książce czy tez w internecie , no chyba że miedzy sobą bedziecie sobie kichy lizać i modlić się do drzewek a potem do mistrza :evil: pozdrawiam .NIE PISAĆ STRASZYĆ MNIE NA PW BO ZNAJDE :mrgreen: to narazie tylei rocket fiull ja pił

Autor:  arkadiusz [ 23 maja 2011, 21:44 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Drogi danielu
Weź lekarstwo

Autor:  daniel j [ 23 maja 2011, 21:52 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

i co jeszcze :mrgreen:
rocket fiull ty pił :?:

Autor:  kosmo [ 23 maja 2011, 22:30 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Witam! Daniel j powiedz nam proszę kogo to masz na mysli bo mam wrażenie że coś Ci leży na wątrobie... :cry: a to nie dobrze kiedy człowieka(ludzika) coś gryzie...

Autor:  Michał Malawski [ 23 maja 2011, 22:31 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Daniel, zaraz weźmiemy suple i następną wystawę zrobimy.
Cieszę się, że ludzie tacy jak Ty doceniają Naszą pracę. Dziwi mnie natomiast brak checi skorzystania z wiedzy jaką szeroko udostepniali, podczas warszatatów, pokazów i omawiania bonsai, nasi goście, a głównie Kevin, Taiga.
W kontekście 18 godzinnej podróży kolegów i koleżanek z Wielkiej Brytanii,a już wogóle w kontekście 26 godzinnej podróży sympatyków Bonsai z Kaukazu NIE UZNAJĘ argumentu, że z Warszawy jest za DALEKO. Pozostawiam to bez komentarza. Dzięki MIKOŁAJ za przybycie i wystawienia drzewa.
Chcę z tej strony podziękować wszystkim za ogrom pracy jaką włożyli w tą wystawę.
Zrobię to na wesoło :D

Jak to zwykle bywa NA POCZĄTKU BYŁA PUSTKA ale i to można wykorzystać

Załącznik:
IMG_3777.JPG


Jak przyjechały materiały to już się zaczął naprawdę gorący okres ....

Załącznik:
IMG_3785.JPG


NASTAŁ CZAS SAMURAJÓW

Załącznik:
IMG_3771.JPG

Załącznik:
IMG_3772.JPG

Załącznik:
IMG_3774.JPG


oczywiście były i przerwy ...

Załącznik:
IMG_3792.JPG

Załącznik:
IMG_3821.JPGpo około 5 godzinach stanęły stelarze i stoły

Załącznik:
IMG_3806.JPG

Załącznik:
IMG_3846.JPG

Załącznik:
IMG_3856.JPG

Załącznik:
IMG_3867.JPG


C.D. nastepi

Autor:  kosmo [ 23 maja 2011, 22:53 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Panie sekretarzu!Z warszawy do wrocławia nie jest daleko.A z wrocławia do wałbrzycha jest chyba jeszcze bliżej!!Rozumiem że wszyscy zbulwersowani słabą frekfencją,oraz brakiem zainteresowania polskich twórców bonsai w uczestnictwie w waszej wystawie brali aktywny udział w wystawie w zamku Książ, i dlatego tak się denerwują... Daniel j ,Malawski napiszcie nam czy byliście no i jak było na wystawie w Książu?

Autor:  Michał Malawski [ 23 maja 2011, 22:55 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Jak mówią uderz w stół, a nożyce się odezwą....

Kontynuując:

Nad wszystkim czuwali dyrektorzy:

dyrektor artystyczny wystawy - Kevin Willson

Załącznik:
IMG_3815.JPG


oraz dyrektor techniczny Piotr - WIELKIE DZIĘKI ZA WSZYSTKO

Załącznik:
IMG_3825.JPG


wielkie dzięki za oprawę dodatkową wystawy dla Darka Szpakowskiego - KAKEMONO

Załącznik:
IMG_3833.JPG


super robota Panie i Panowie ...

Załącznik:
IMG_3853.JPG


Rob Kempiński wraz z żoną Terry także się świetnie bawili podczas budowania wystawy..

Załącznik:
IMG_3963.JPG


sala już po zmroku wyglądała idealnie, co od razu zwróciło uwagę zwiedzających kompleks Hali Stulecia i fontannę, której pokaz robi niesamowite wrażenie

http://www.youtube.com/watch?v=NNkoRDG9 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=o-gDFus1 ... ure=relmfu

Załącznik:
IMG_3901.JPG

Autor:  kosmo [ 23 maja 2011, 23:17 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

no właśnie!!Tak jak myślałem!!Stać was jedynie na krytykę bo trafia was sz.... ze nie jesteście jedyni w te klocki.

Autor:  Maciek Krawczyk [ 24 maja 2011, 00:09 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Puki co nie będę się wdawać w bezcelową dyskusję i mam nadzieję, że znajdę coś wśród tych 3979 zdjęć i 15 gb zapisu filmowego na udowodnienie frekwencji i zaprzestaniu bezcelowego porównywania dwóch wystaw. Prosiłbym o trochę cierpliwości a z pewnością zaspokoję głód wrażeń u co poniektórych. Na dniach powinienem zamieścić pełną relację z przebiegu imprezy.

Autor:  Bolas [ 24 maja 2011, 07:09 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

A po co to wytykanie?? Kto chciał zobaczył, kto mógł skorzystał. Była grupa Wałbrzyska a Piotr wytłumaczył dlaczego nie zgłosił roślin. Z tego co pamiętam Warszawa też się wypowiedziała/usprawiedliwiła przed wystawą. Panowie trochę luzu spięci byliśmy przy rozkładaniu wystawy już jest po a za rok następna.
Rokiet fiull dla każdego na wejściu na wszelką dolegliwość

Autor:  Przemek R. [ 24 maja 2011, 07:56 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Troche Panowie pojechaliście po bandzie. Człowiek czeka na fajną fotorelacje z kolejnej wystawy a tu rzucanie burakami itp itd. Nikt nikogo nie usprawiedliwia, ale sorry - nie czuje się gorszy dlatego że nie mogłem tam być. A nie było mnie z takiego powodu, że pracuje w olbrzymiej firmie i nie szastam samymi urlopami na rządanie jak co niektórzy ... Pracuje i w soboty i w niedziele i w wigilie i każdy inny dzień, dlatego jak był podany termin 1-3 maja to taki też urlop miałem i na Książa i na Wrocław. Mało tego nie stać mnie na jeżdzenie przez całą Polską po 500 km co 2 tydzień a co za tym idzie noclegi i wyżywienie. W tym roku przez remont (od wymiany elektryki, hydrauliki po gipsowanie, podłogi - już wydałem 60 tysiecy) nie stać mnie nawet na wymiane donic. Więc sorry ale nie lubie takiego pisania "bo z Kazachstanu przyjechali a z Warszawy nie" - bo nie każdy może być na wystawie. Mikołaj nie był w Książu, większość z Was nie była i nie będzie w Warszawie - czy to jest powód bym pisał o wszystkich "buraki" ?


A co do PABu - tylko się nie obraźcie koledzy, ale to nie chodzi, o zachowywanie się jak najważniejsi - bo ja mam kolegów i w Waszym klubie i w innych i nie patrze na to kto z jakiego miasta jest albo co potrafi - uważam że z każdym można pogadać i napić się piwa a ja nie mam przesłanek by tego nie czynić, nikt mi nie mówi jak i co mam robić. Uważam, że problem polega w samej nazwie Waszego klubu (i doszedłem do tego po paru latach) Asocjacja - jest to organizacja, która zrzesza kluby, a nie ludzi pojedyńczych przynależących tylko do jednego klubu. To takie małe spostrzeżenie po kilku latach moje - ale to nie atak na Was.

Co do wystawy we Wrocławiu, Książu, Toruniu, Warszawie, Łodzi - to zupełnie inna bajka. Każda jest inna, do każdej jest inny nakład kasy, pracy ludzi - to jest istotne chyba, tak jak i zaproszenie gości. Fajnie, że Wam się udało, bo piszą osoby o tej wystawie nie tylko z Wrocławia ale innych miast i są zadowoleni- więc tym bardziej szacuneczek i uznanie! I mam nadzieje, że do zobaczenia za rok a może i gdzieś indziej w Polsce jeszcze i w tym roku. Bez podziałów !

Autor:  daniel j [ 24 maja 2011, 08:21 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

sorki za pyskowanie ale nie miałem w moim poscie nikogo na mysli nie napisalem interpersonalnie ani z imienia ani z nazwiska . tu nie chodziło o wytykanie czegos komu tylko sam sie zawiodłem na naszym polskim bonsajowaniu pisaliscie ze trzeba sie zgadzac łączyc i tak dalej i tak dalej, a tu co d..a
nie mam nic do żadnych ze szkół , ale na oczach zagranicznych gosci to troche obciach odpowiadajac na pytanie
Taigi czy tylko tyle bonsai mamy w polsce , troche lipa , odpowiedziałem żę nie a na to on to gdzie są inni , zamilkłem bo co miałem powiedzieć maja focha nie wiem . rozumiem praca komunie ale czy wszyscy wątpie .Przecież jest wiele ładnych drzew , było by miło je zobaczyć no ale co reszte zostawiam Wam do przemyslenia . sallom el leikom :mrgreen:


Przemku i inni goscie za rok bedziemy pic jin z tonikiem , starałem sie poczestowac naszych zagraniczych gosci ale oni jakos nie chcieli tak popularnego drinka na całym swiecie ja sie ciesze ze poznałem wielu kolegów których znałem tylko zza monitora , pozdrawiam i jeszcze 1dno skAd wiecie za nie byłem w książu ????? :mrgreen:akurat w tym czasie szukalem czegos do kupienia kto czy mnie tam nie było, ale wy mnie nie widzieliscie no bo poco :oops: :?: :twisted: ja moge i tu i tam

Autor:  wog [ 24 maja 2011, 08:36 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Po co ta bezsensowna dyskusja? Ja nie byłem w Książu i Warszawie bo mam jeden wolny week w maju, kwestia finansów jak pisał Przemek, tez jest istotna dla wielu osób, będzie relacja foto, komentarze jak kto widział wystawę i tak powinno zostać ,a nie ciągłe kłótnie :D

Autor:  krzysiek.custo [ 24 maja 2011, 10:19 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Sądzę, że powinniśmy skończyć tą bezcelową dyskusję i poczekać na pełną relację Maćka.

Gdybym mógł to bym do Książa czy Torunia chętnie pojechał, ale nie mogłem i gdzie tu problem. Za rok może się uda. Sądzę że chodzi tu o coś więcej niż porównywanie się nawzajem, jak dla mnie są to ludzie na wystawach i bonsai.

Autor:  Michał Malawski [ 24 maja 2011, 11:24 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Załącznik:
P5200071.JPG
cd.

Po rozpoczęciu wystawy byłu już tylko lepiej.
Maciek Krawczyk zrobi pełną relację z naszej wystawy więc ograniczę się do zajawkowych zdjęć oddających klimat ...

Załącznik:
IMG_5100.JPG


Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy wystawie i pokazali na niej własne Bonsai.
Nie będę wymieniał nazwisk bo strony nie starczy - GRATULUJĘ - DZIĘKI WAM TO TAK PIEKNIE WYSZŁO

A je toooo

Załącznik:
IMG_4820.JPG


Załącznik:
IMG_4815.JPG


Załącznik:
IMG_4696.JPG


Załącznik:
IMG_4597.JPG


Załącznik:
IMG_4562.JPG


Załącznik:
IMG_4492.JPG


Załącznik:
IMG_4429.JPG


Załącznik:
IMG_4384.JPG


Załącznik:
IMG_3901.JPG


Załącznik:
IMG_4355.JPG


Wspaniały klimat podczas omawiania drzew i kompozycji przez Roberta Kempińskiego - wielkie dziąki za organizację tłumaczeń dla Tomka Sobczaka

Załącznik:
IMG_4322.JPG


Konkurs Nowych Talentów

Załącznik:
IMG_4087.JPG


Załącznik:
IMG_4036.JPG


Załącznik:
IMG_3822.JPG


Załącznik:
P5200071.JPG


Załącznik:
P5200070.JPG


Załącznik:
P5200021.JPG


Załącznik:
P5200020.JPG


Załącznik:
P5200019.JPG


cd. nastąpi

Autor:  Bolas [ 24 maja 2011, 12:51 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Tak ja i Roleczny zajeżdżający drukarkę i laminator. Nie było czasu żeby pozować do zdjęć.

Autor:  arrrr [ 24 maja 2011, 13:04 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Ja jechałem całą noc z pod Zamościa żeby zobaczyć wystawę. :o Wystawa super. Byłem pod wielkim wrażeniem całego klimatu jaki tam panował.
Gratulację dla organizatorów i wszystkich osób biorących udział w stworzeniu wystawy.
Trzymać tak dalej.
Ja ze swojej strony obiecuję być za rok.

Autor:  darek [ 24 maja 2011, 16:12 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Panowie i Panie, nie ma się co spinać. Czego Włodek nie dotknie to robi się z tego wydarzenie. I dobrze. Wrocław jest pięknym miastem , a miejsce w którym była wystawa jest piękne. Musimy patrzeć do przodu, multimedia i przestrzeń są tym, czym żyje przyszłość. Nie możemy się obrażać na siebie. Panowie i Panie!!! Ja znam tych wszystkich którzy zaczynali bonsai w Polsce. Jadę do Warszawy do Marka Gajdy, to Piotrka, ludzie, to normalne, nie mam z tym problemu. A to że czasami nie mam czasu............ .Wszyscy go nie mają.Wystawa była piękna,oby więcej takich...

Autor:  peper50 [ 24 maja 2011, 23:15 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Jestem pod wielkim wrażeniem, mam nadzieję, że będzie więcej fotek, pożeram je jedna po drugiej :)

Mam też ogromną nadzieję, że wystawy będą kontynuowane. Mimo, że nie było mnie tam w tym roku to już teraz wiem, że będę robił wszystko, żeby za rok być!

Przygotowanie takiej wystawy to musiał być naprawdę ogrom ciężkiej pracy ale to całe poświęcenie widać teraz na każdym zdjęciu. Ja chylę czoła i gratuluję genialnego przedsięwzięcia.

Dylematy moralne co poniektórych omijam szerokim łukiem. Bonsai to przepiękna sztuka i powinniśmy rozmawiać tylko na ten temat.
Jak mówi stare dobre przysłowie "im więcej słów, tym mniej treści".

Przepiękna wystawa, ogromny szacunek.

Pozdrawiam serdecznie.

Autor:  andrzej sikoń [ 25 maja 2011, 00:24 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

KAWAŁ DOBREJ ROBOTY !!!!-JAK NIESTETY WIDZĘ NIEDOCENIONEJ CO PRZEZ NIEKTÓRYCH , SZKODA.

Autor:  slowikp [ 25 maja 2011, 07:27 ]
Tytuł:  Re: East Meets West 2011

Widzę, że było świetnie. Miałem być pooglądać, podpatrzeć, poznać ludzi z których znam tylko z internetu, ale niestety kłopoty rodzinne (mama w śpiączce)., teraz widzę, że jak w Polsce komuś coś się udało to inni robią wyrzuty. Gratulacje POLACY.

Strona 1 z 2 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/