FORUM POLSKICH BONSAISTÓW
http://www.bonsaiforum.pl/

Mój maluszek
http://www.bonsaiforum.pl/moj-maluszek-t17816.html
Strona 1 z 1

Autor:  Scosglen [ 01 lis 2018, 01:09 ]
Tytuł:  Mój maluszek

Witam,

Parę dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem ponad 1,5m drzewka z mojego skromnego doświadczenia wydaje mi się, że jest to fikus. Bardzo chciałbym aby bardziej doświadczeni użytkownicy tego forum się wypowiedzieli na ten temat.

Wcześniej byłem tylko biernym użytkownikiem tego forum ale czas to zmienić i nabrać więcej doświadczenia. W moim drzewku jestem zaniepokojony podłożem w jakim się znajduje. Jak widać na zdjęciu na górze jest wydaje mi się torf natomiast po odsłonięciu wierzchniej warstwy widać glinę i coś w stylu foli z której są wykonane większe worki na ziemniaki? Jako, że z tego co wyczytałem glina jest najgorszym podłożem. Czy do tak dużych drzewek też stosuje się Akadame? Przy zmianie podłoża chciałbym od razu zmienić doniczkę ponieważ jest w plastikowej donicy o średnicy 80cm. Czy powinienem ją zgodnie z regułą 2/3 wysokości zmienić na 100cm? Gdzie mogę dostać donice o takich rozmiarach?

Autor:  Bolas [ 04 lis 2018, 18:46 ]
Tytuł:  Mój maluszek

Ta gliniasta ziemia to ziemia w której te fikusy normalnie są uprawiane. Ziemia jak dla fikusów jak chcesz z niego robić prawdziwe bonsai to mieszanka torfu z aką i inny pojemnik ale to na wiosnę. Co do reszty to tak jak z fikusami :) ale najpierw utrzymaj ją przy życiu na inne zabiegi będzie czas w przyszłym roku.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/