FORUM POLSKICH BONSAISTÓW
http://www.bonsaiforum.pl/

Klon palmowy
http://www.bonsaiforum.pl/klon-palmowy-t17803.html
Strona 1 z 1

Autor:  gaspar1986 [ 17 paź 2018, 14:45 ]
Tytuł:  Klon palmowy

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Stałem się posiadaczem lasku klonów zamieszczonych na zdjęciu.
Od samego początku chciałem stworzyć z nich las klonów w stylu chookan. Niestety pnie moich drzewek są pokrzywione i mają kilka nieestetycznych cięć po gałęziach. Wygląda to nie ciekawie. Na wiosnę miałem plan założyć drut nad korzenie, aby z czasem wyprowadzić ładne nebari techniką pierścienia. Jednak zastanawiam się co jeszcze mogę zrobić, żeby same pnie i drzewka wyprostować żeby w przyszłości formować je już w styl chookan. Czy jedynym sposobem będą odkłady powietrzne i budowanie drzewek od podstaw i ewentualne szczepienie w przyszłości gałęzi? ? Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc.

Autor:  tomwoski [ 18 paź 2018, 10:57 ]
Tytuł:  Klon palmowy

Przede wszystkim pozbądź się tych kikutów kleszczami wklęsłymi + pasta zabezpieczająca. Pni raczej nie wyprostujesz bo są zdrewniałe :wink: Wydaje mi się że bez wszczepień się nie obędzie. Nie jestem przekonany czy od razu taka płaska donica to dobry pomysł, ale to może inni niech się wypowiedzą, ja ma tylko 2 oklolo 5 letnie klony palmowe i narazie są puszczone samopas w zwykłych doniczkach.

Autor:  Bolas [ 19 paź 2018, 08:42 ]
Tytuł:  Klon palmowy

Lasku raczej nie buduje się od sadzonek w docelowej donicy. Chcesz mieć lasek najpierw wypracuj sobie drzewka do niego a potem nasadź je wspólnie.
Mam nadzieję że nie trzymasz tego klona w domu bo nie przeżyje.
Na wiosnę starałbym się je przesadzić do osobnych donic roboczych i przeprowadziłbym te zabiegi o których piszesz - tyle że nie ograniczaj się do 3 sadzonek bo z całą pewnością któraś padnie a i lasek może w przyszłości będzie większy :) Jeszcze długa droga przed tymi roślinami i na pewno nie będą tej wysokości.

Autor:  gaspar1986 [ 19 paź 2018, 16:03 ]
Tytuł:  Klon palmowy

Witam, dziękuję za wszystkie rady. Oczywiście klony stoją na balkonie, w zbudowanym inspekcie. Na wiosnę je przesadze do osobnych donic i przeprowadzce więc te wszystkie zabiegi. Pozdrawiam serdecznie

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/