FORUM POLSKICH BONSAISTÓW
http://www.bonsaiforum.pl/

Sadzonki Bonsai outdoor! POMOCY!!!
http://www.bonsaiforum.pl/sadzonki-bonsai-outdoor-pomocy-t17793.html
Strona 1 z 1

Autor:  gaspar1986 [ 08 paź 2018, 13:32 ]
Tytuł:  Sadzonki Bonsai outdoor! POMOCY!!!

Serdecznie witam wszystkich forumowiczów.
Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć tutaj pomoc w ratowaniu moich drzewek..

Około 3 tygodnie temu zakupiłem swoje sadzonki na Allegro. Są to cztery drzewka: Klon palmowy, kosodrzew oraz dwie azalie. Po otrzymaniu roślinek musiałem odciąć główną odnogę klona gdyż była złamana w transporcie. Drzewka przesadziłem do doniczek zgodnie z przyjętymi standardami (siatka, podłoże, mocowanie drutem itd.) i podciąłem im korzenie. Wszystko to co zalecił mi sprzedawca. Niestety po kilku dniach zdałem sobie sprawę, że drzewka przelałem. W tym czasie mniejsza azalia zaczęła zwijać listki. Przesadziłem drzewka do suchej ziemi i od tamtej pory staram się je odpowiednio nawilżać. Niestety jak na załączonych zdjęciach widać coś złego dzieje się z roślinkami a ja nie wiem co robić. Sprawdziłem kwasowość gleby i jest w granicy 5,5-6 kwasowości. W ostatnim czasie igły sosenki zaczynają brązowieć jak na zdjęciu. Listki wszystkich drzewek brązowieją i jakby usychają. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić., Kupiłem specjalną ziemię VIP do bonsai oraz nawóz w płynie do bonsai ale nie wiem czy kolejne przesadzenie już ich nie dobije na amen. Drzewka stoją na balkonie. Dziś miałem budować im stelaż pokryty agrowłókniną na zimę. Problem dodatkowo w tym, że jeśli to jakaś choroba a ja już zamówiłem większe drzewka klony i azalie to boję się je jak przyjdą trzymać obok siebie żeby się nie zaraziły. Poradźcie coś, bo strasznie mi żal tych roślinek i chciałbym je uratować. Dodam, że jestem początkujący. Pozdrawiam
Krzysiek

Autor:  Ftraw [ 08 paź 2018, 18:42 ]
Tytuł:  Sadzonki Bonsai outdoor! POMOCY!!!

Myślę że za dużo na raz. Przesadzenie a rewelacyjna pora roku na takie zabiegi nie jest. Każda roślina ma swój czas na to indywidualny zależny od gatunku. Prócz przesadzenia przycięcie przelanie i świeżo po przesadzeniu nawóz. Też udało mi się w tym roku jedna azalie załatwić niestety.

Autor:  gaspar1986 [ 08 paź 2018, 19:56 ]
Tytuł:  Sadzonki Bonsai outdoor! POMOCY!!!

Dzięki.. Czekam teraz aż przyjadą większe drzewka - azalia i klon i właśnie zbudowalem inspekt na balkon.. I boję się je trzymać tam razem.. Eh

Autor:  Bartek22 [ 08 paź 2018, 20:58 ]
Tytuł:  Sadzonki Bonsai outdoor! POMOCY!!!

Jaki jest sens przycinania korzeni takim "dopiero co ukorzenionym" sadzonkom?

Autor:  gaspar1986 [ 08 paź 2018, 21:32 ]
Tytuł:  Sadzonki Bonsai outdoor! POMOCY!!!

Nie wiem..teraz żałuję.. Takie dostałem info od sprzedawcy.. Przesadzanie, przycinanie, nawóz.. Czy jest szansa, że drzewka przeżyją?

Autor:  Bolas [ 12 paź 2018, 06:42 ]
Tytuł:  Sadzonki Bonsai outdoor! POMOCY!!!

Jaki z tego morał?
Nie chce mi się rozwodzić nad tym co robiłeś z tymi roślinami i nie wspomnę że wszystko trzymasz w domu. Nie szkoda pieniędzy? Może tak od lektury (choćby tego forum) zacząć jak już na warsztaty nie chcesz iść?

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/