FORUM POLSKICH BONSAISTÓW
http://www.bonsaiforum.pl/

Iglaczek ze szkółki
http://www.bonsaiforum.pl/iglaczek-ze-szkolki-t17751.html
Strona 1 z 1

Autor:  Ftraw [ 03 wrz 2018, 14:47 ]
Tytuł:  Iglaczek ze szkółki

Witam mam takie pytanie. Dzisiaj w szkółce w oko wpadł mi pewien iglak ale nie było właściciela. Osoba zastępująca go nie była w stanie podać mi żadnych konkretnych informacji odnośnie tego drzewka więc wstrzymałem się z zakupem. Interesuje mnie jaki to gatunek. Spodobał mi się jego kształt oraz stosunek grubości pnia do wysokości drzewka. Za wszelką informacje odnośnie gatunku z góry dziękuję.

Autor:  jm48 [ 03 wrz 2018, 19:27 ]
Tytuł:  Iglaczek ze szkółki

Coś jakby sosna, ale zdjęcie jest poruszone.
No i adept sztuki bonsai powinien mieć już jako taką własną wiedzę, przynajmniej na poziomie rozpoznania kilku powszechnie występujących gatunków drzew.

Autor:  Ftraw [ 03 wrz 2018, 19:46 ]
Tytuł:  Iglaczek ze szkółki

Ja typuje coś raczej ze świerku ale nie znam dokładniejszych gatunków

Autor:  Ftraw [ 03 wrz 2018, 21:23 ]
Tytuł:  Iglaczek ze szkółki

Juz znalazłem picea abies lub little gem lub bird nest jak kto woli. Taka angielska nazwa odmiany i potoczne nazewnictwo tegoż świerku. Jako początkujący adept sztuki bonsai moja wiedza ograniczyła się do określenia że to jest świerk a nie jednak sosna jak mówił bardziej doświadczony adept tejże sztuki ale wybaczam uchybienie mając nadzieję że było podyktowane brakiem wiedzy a nie celowym wprowadzeniem w błąd :). Każdy ma prawo do błędu. Wracając do tematu drzewka jutro jadę kupię go i może jeszcze jednego bo łącznie było ich siedem. Jeden miał podwójny pień więc może w przyszłości jakieś martwe drewno się zrobi. Ale pierw kupię poopiekuje się nimi poznam wymagania i dopiero zacznę działać. Pozdrawiam

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/