FORUM POLSKICH BONSAISTÓW
http://www.bonsaiforum.pl/

Identyfikacja
http://www.bonsaiforum.pl/identyfikacja-t17396.html
Strona 1 z 1

Autor:  olo123 [ 30 gru 2017, 10:47 ]
Tytuł:  Identyfikacja

Witam wszystkich,
Ok. 2 tyg temu dostałem takie drzewko, czy ktoś jest mi w stanie pomóc się upewnić jaki to gatunek?

Załącznik:
res.jpg


Drugi problem jaki mam to, że niestety przez ten czas trochę zżółkły i odpadły mu niektóre liście. Okno jest od strony zachodniej (tak jak wszystkie w mieszkaniu). Podlewam tak, aby cały czas było wilgotno. Bonsai co prawda stoi na parapecie ale kaloryfer grzeje bardzo słabo i wilgotność wynosi ok 60-70%. Nie wiem czy takie opadanie liści wynika z krótszego czasu oświetlenia (pewnie do tej pory stał sztucznie oświetlany w markecie) i jest normalne czy robię może coś źle.

Autor:  rafalciok [ 05 sty 2018, 11:51 ]
Tytuł:  Identyfikacja

stawiam na fikusa - tylko która odmiana?!

Autor:  Szymon Badarycz [ 05 sty 2018, 19:22 ]
Tytuł:  Identyfikacja

To jest Karmona drobnolistna.
Jeśli chodzi o przyczynę żółknięcia i opadania liści rośliny z marketu/kwiaciarni, to najprawdopodobniej będzie to spowodowane zmianą warunków uprawy (wilgotność powietrza, temperatura otoczenia, ilość docierającego do rośliny światła). Taki wydelikacony, masowo uprawiany w szklarniach materiał jest bardzo wrażliwy na wszelkie zmiany. Trzeba też mieć na uwadze, że zima na parapetach naszych mieszkań jest dla wielu roślin egzotycznych okresem krytycznym, co jest spowodowane dużym niedoborem światła.
Moim zdaniem zakup "drzewka" w markecie lub kwiaciarni nie jest dobrym pomysłem, ponieważ rośliny te trudno jest utrzymać w dobrej kondycji i bardzo łatwo można się w ten sposób zrazić do uprawy bonsai.
Podłoże w donicy też pozostawia wiele do życzenia ( to jest niskiej jakości włókniste podłoże, w którym ciężko jest utrzymać właściwą wilgotność i zapewnić dobry rozwój bryły korzeniowej). Warto będzie przesadzić roślinę, ale to dopiero wiosną.
Powodzenia w uprawie :-)

Autor:  olo123 [ 06 sty 2018, 12:36 ]
Tytuł:  Identyfikacja

Dzięki za rady, też właśnie obstawiałem Karmonę, co do wilgotności to wydaje mi się, że z nią u mnie w mieszkaniu jest nieźle, ze światłem już gorzej. Zrobię tak jak mówisz i na wiosnę przesadzę drzewko do lepszego podłoża.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/