FORUM POLSKICH BONSAISTÓW
http://www.bonsaiforum.pl/

wypadające igły - modrzew Tom
http://www.bonsaiforum.pl/wypadajace-igly-modrzew-tom-t14412.html
Strona 1 z 1

Autor:  Tepplo [ 02 wrz 2009, 18:17 ]
Tytuł:  wypadające igły - modrzew Tom

Witam,
od czerwca jestem szczęśliwym posiadaczem modrzewia Tom. Nie miałem z nim żadnych problemów aż do sierpnia. Modrzew do tej pory był trzymany na balkonie gdzie dobrze się rozwijał, rosły mu nowe igły, systematycznie był odlewany, ogólnie nie było z nim problemów.
Niestety przyszedł czas na remont w domu i z racji wykorzystania balkonu (były cięte na nim płytki i bardzo się pyliło) schowałem Tom'a do domu w chłodniejsze miejsce. Po pewnym czasu Tom zaczął strasznie tracił igły. I mimo, że powrócił on już na balkon (tam gdzie stał wcześniej) igły tracił dalej. W tym momencie stracił już większą połowę igieł. Wyglądało to jak tak, że igły robiły się brązowe i spadały. Co prawda w niektórych miejscach wybijają nowe pączki i rosną nowe igiełki ale tych miejsc jest strasznie mało. Ponieważ Tom jest podlewany systematycznie nie sądzę by usychał.

Jak mogę pomóc Tomowi? Wiecie może co mu dolega?

Załącznik:
DSC_3972a.jpg


A tak wygłąda to z bliska:
Załącznik:
DSC_3973a.jpg

Autor:  Bolas [ 03 wrz 2009, 16:59 ]
Tytuł:  Re: wypadające igły - modrzew Tom

Z tego co widze roslina nie jest pokaznych rozmiarow wiec latwo bylo ja przesuszyc ale skoro twierdzisz ze przykladales sie do podlewania powinno byc wszystko ok. Mamy juz wrzesien wiec u modrzewi trzymanych w pelnym sloncu moga sie pojawiac juz brazowe igly. U ciebie natomiast stwierdzilbym iz roslina raczej zmienila dwukrotnie swoje przyzwyczajenia (wniosles ja do pomieszczenia gdzie swiatlo bylo slabsze i krocej dostarczane) i nie bylo to dla niej zbyt korzystne. Nowe paki zaczely wybijac juz po wyniesieniu jej na zewnatrz co nie jest dobre bo roslina moze nie zdarzyć wytworzyć nowych przed zimą. Drzewo wymaga teraz wielkiej opieki i duzej uwagi ale wszystko powinno byc OK.

Autor:  Tepplo [ 06 wrz 2009, 12:03 ]
Tytuł:  Re: wypadające igły - modrzew Tom

Podsumowując. Mam trzymać Tom'a cały czas na balkonie tak jak wcześniej i podlewać (oczywiście uważać, żeby nie przesadzić z tym podlewanie) a może jeszcze mogę mu pomóc? Może jakaś specjalna odżywki

MOD: Prosze dostosować konto do regulaminu!!!

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/