FORUM POLSKICH BONSAISTÓW
http://www.bonsaiforum.pl/

Jodła yamadori?
http://www.bonsaiforum.pl/jodla-yamadori-t14267.html
Strona 1 z 1

Autor:  Karol H. [ 15 lut 2009, 21:26 ]
Tytuł:  Jodła yamadori?

Witam, mam możliwość pozyskania 2 okazów jodły balsamicznej. Jodły rosną na moim ogrodzie, rosły aby na święta zostać ścięte i wstawione do domu. Nie zostały jednak ścięte całkiem, ścieliśmy je tylko do połowy, wciąż mają niżej gałęzie, rozwijają się ładnie (bo ścinaliśmy 2 i 3 lata temu) i sąw dobrym stanie. Postanowiliśmy jednak pozbyć się ich z ogrodu i posadzić nowe rośliny, żal mi zabijać tak piękne rośliny więc chciałbym je wykopać i postarać się utrzymać przy życiu a potem utworzyć z nich bonsai. Tutaj jednak zaczyna się kłopot, z którym zwracam się do was. Chciałbym wiedzieć kiedy moge kopać i czy moge wykopać taki materiał "na raz"? Prosze o wyrozumiałość, chce się jak najwięcej nauczyć, mam podstawy, ale jeszcze brak odpowiedniej praktyki, którą zdobywa się z czasem. Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi. :)

Autor:  Karol H. [ 23 lut 2009, 22:34 ]
Tytuł: 

Chciałbym odświeżyć temat i zapytać was o dwie rzeczy.

1. Czy przesadzenie jodły w inno miejsce do gleby pomoże jej przeżyć czy zwiększy ryzyko? Pytam ponieważ z jednej strony żeby jąprzenieść będę musiał odciąć mase korzeni, potem przeniose i może nie dać rady, a z 2 podobno toślina lepiej regeneruje się w ziemi.

2. Ponieważ przy redukcji korzeni będę musiał zmniejszyć mase zieloną, to chciałem zapytać jak ciąc jodłe, aby puszczała pąki (wiem, że jest wybredna i nie puszcza w miejscach cięć) bliżej pnia?

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/