• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cyprysik
#1
Witam wszystkich.Może byście tak coś od siebie dodali.Może jakiś virt odnośnie rośliny jak i doniczki.tak po pierwszym formowaniu

[Obrazek: 4755_cyprysik_1.jpg]

a tak bym osobiście widział

[Obrazek: 4755_cyprysik_poprawka_1.jpg] :oops:
Adam Kisieliński
tel.506-237-804
  Odpowiedz
#2
Witam!
W stylu Sokkan pnie muszą być różnej wysokości. Co do układu konarów - dolny konar niższego pnia musi wyrastać niżej od dolnego konaru pnia wyższego. Ponadto wydaje się,że drzewku brakuje głębi t.j konarów skierowanych do tyłu.Przydałaby sie fotka z góry, aby to dokładnie ocenić.
Pozdrawiam - Marek Sławiński
  Odpowiedz
#3
Roslina ciezka tak jak to zauwazyles na drugim zdjeciu. Pozatym jak przedmowca stwierdzil brak 3D ale to w przypadku cyprysika raczej bez znaczenia bo szybko rosnie tylko gorzej bedzie z galeziami ktore zadko wyrastaja z pnia ale mozesz probowac. No i nie wiem jak dlugo sie bedziesz nim cieszyl bo roslina w jeden dzien potrafi zdechnac cala albo poprostu zaczac brazowiec ot tak sobie i kiczowato wyglada.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#4
Dzieki za porady jest w nich mnóstwo prawdy co do:głębi ale z tym nie będzie problemów gdyż naciągnę kilka gałązek a jest z czego no że nie ma rzutu 3D to sorki ale roślina jest zakopcowana a zdjęcie z robione na prędce.mam nadzieję że czarny scenariusz Bolasa sie nie sprawdzi"roślina w jeden dzień potrafi zdechnąć"mam ją 3 lata i raz była już brązowa ale dostała miedzianem i takie tam
P. Sławku co do stylów na pewno ma pan racje.świetnie one się prezentują na szkicach te wszystkie proporcje,odległości itd.ale my czasami mamy trudny materiał i dla mnie czasami wygrywa własne wrażenie nad twardymi zasadami formowania z podręczników którymi jak najbardziej staram się kierować.pozdrawiam

MOD:Prosze edytowac posty a nie pisac jeden pod drugim(REGULAMIN) - poprawione.
Adam Kisieliński
tel.506-237-804
  Odpowiedz
#5
Też mam nadzieję, że nie sprawdzi się czarny scenariusz ( także w przypadku mojego cyprysa), tym bardziej, że potrafisz sobie radzić w trudnych sytuacjach. Co do formy. Cóż, drzewko jest odzwierciedleniem wizji jego twórcy. Wydaje mi się jednak, iż obniżenie jednego pnia nada nieco lekkości, a przede wszystkim tak pożądanej w bonsai asymetrii. I jeszcze te pnie są jakby zbyt prostawe. Warto by je było nieco zdynamizować. Powodzenia.
Pozdrawiam - Marek Sławiński
  Odpowiedz
#6
ok.zrobie sobie takiego virta co do różnicy wysokości pni natomiast co do ich prostej linii to będzie trudniej gdyż mają swoją grubość .ale może troche pójdzie wyginaczem.pozdrawiam i dzieki za pomysły
Adam Kisieliński
tel.506-237-804
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości