• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jałowiec nio :)
#1
jałowczyk ten był na długi czas przeze mnie zapomniany ,poprzerastał dlatego jak zobaczycie na zdjęciach musiałem go poddać konkretnym przerwaniom Tongue

tak bylo ....

[Obrazek: 7_jal1_1.jpg]

taki się stał po 3 godzinach ciężkiej pracy hihihihihihhih Smile

[Obrazek: 7_S7300623_1.jpg]
[Obrazek: 7_Image00001_3.jpg]
[Obrazek: 7_Image00004_1.jpg]

donica inna tez juz jest ale nie wszytko naraz , aaa nio i te kołki z dołu znikną i shari sie pokaże na calym pniu - pozdro
  Odpowiedz
#2
Cała forma rośliny jest zajefajna , jednak nebari , to wielki problem i ogromna wada , którą musisz czym prędzej starać się usunąć , nie mam w tym momencie koncepcji w jaki sposób to zretuszować , ale strasznie się to rzuca w oczy i nie wiem czy shari od nasady tu pomoże , bowiem górna część pnia jest dość mocna (gruba) i może się okazać że góra wyjdzie masywniejsza od podstawy , mam nadzieję i ufam że wybrniesz z tego dylematu obronną ręką , bo cała pozostała forma rośliny strasznie mi się podoba :roll: Big Grin :wink:
  Odpowiedz
#3
i jeszcze mini vircik ..... miska owa u mnie sie znajduje a wiec moze i w niej usiądzie Smile

[Obrazek: 7_7_Image00004_1_1.jpg]
  Odpowiedz
#4
Zdecydowanie lepiej będzie się prezentował w tej doniczce.
Artur
  Odpowiedz
#5
Jałowczyk super natomiast to na co nie mozemy miec szybko wplywu pozostawai wiele do zyczenia i jest to wspominane przewezenie podstawy rosliny. Przez to przewężenie korona wydaje sie strasznie ciezka. No ale nie odrazu bonsai zbudowali Big Grin
W twoich rekach roslina napewno dojdzie do odpowiednich proporcji.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#6
dzieki ..... na pewno kolejne etapy roslinki zamieszczę na forum
  Odpowiedz
#7
A gdyby narazie pod to wygięcie wstawić jakiś ładny, pasujący kawałek skały albo jakąś niewielką paprotkę/trawę. Mogłoby to przysłonić braki pnia. Podobne przykłady są w książce Płochockiego.
Wszystko ma swoje dwie strony...
  Odpowiedz
#8
dodaje jeszcze fotkę od spodu i z góry ...

[Obrazek: 7_Image00001_4.jpg]
[Obrazek: 7_Image00001_5.jpg]
  Odpowiedz
#9
szkoda tylko że miska będzie szkliwiona, Tomek, przymierz moze coś nieszkliwionego a ładnie wypastowanego. Z pewnością doda mu dojrzałości.
pzdr Piotrek
pozdrowienia z W-wy
Piotr Świecki
  Odpowiedz
#10
witaj Piter Smile poszukam jakiejs miski nio i zobaczymy - pozdro
  Odpowiedz
#11
Zajefajnie jest spogladnac sobie od spodu na pieknie ulozona rosline.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości