• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sosna pospolita
#1
Witam.Sosnę tą choduje od siewki.Na jesieni w tamtym roku postanowiłem nadać jej kształt.Przy nastepnym przesadzaniu zamierzam nieco skorygowac kąt nasadzenia,tak żeby sosna nie wylądała jaky sie przewracała.Zniektórych gałęzi rozchodzących sie na tym samym poziomie za pare sezonów zrobię jiny,narazie czekam spokojnie az zgrubieją.Mam pytanie do zaawansowanych kolegów czy igły na nowych przyrostach już uszczykiwać żeby tworzyły sie nowe pąki na dobrze oświetlonych gałęziach czy poczekać z tym do jesieni?
[Obrazek: 332_PICT0044_1.jpg]
[Obrazek: 332_PICT0044_2.jpg]
Pozdrawiam Wiktor Kłyk
  Odpowiedz
#2
Uszczykuj Kochany, nie czekaj Big Grin :* a sosenka niech dalej swobodnie wzrasta w Obcego,,chudego i zgarbionego.. Big Grin :wink: swoją drogą na zdjęciu wygląda na mniejszą niż w rzeczywistościi,, ale ma COŚ w sobie;p
  Odpowiedz
#3
Taaak ma coś w sobie :roll: życie i przyszłość , a tak na poważnie , zdecyduj już teraz czy roślina ma jeszcze rosnąć , czy ma mieć drobniejsze igły i delikatne przyrosty i po zdecydowaniu na to czy na to wyskób wszystkie niemal igły , pozostawiając od 2-ch , do 3-4 ch par na nowych przyrostach , lub nie rób już nic w tym sezonie poza naworzeniem rośliny :roll: :wink: Big Grin
  Odpowiedz
#4
a co to znaczy to lub to ? który sposób tyczy się krótszych igieł ? pytam bo mam podobną sosenkę.
pozdrawiam
Waldek Burzych
  Odpowiedz
#5
to proste , :roll: silny wzrost , lub redukcja :wink: Big Grin
  Odpowiedz
#6
Dokonalem ciecia i sosna prezentuje sie obecnie tak:
[Obrazek: 332_PICT0053_1.jpg]
Pozdrawiam Wiktor Kłyk
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości