• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sosna z lasu
#1
Witam wszystkich-jestem nowy i pocztkujacy.
Wiosną (końcówka kwietnia) wykopalem na skraju lasu taką wymęczoną sosenke. Rosla na wysypanym dawno temu gruzie.
Wstepnie ja odrutowalem i powycinalem zniszczone pędy , zastanawiam sie co jeszcze wyciąć , co zostawić, w jakim kierunku pójść z tym drzewkiem? Prosilbym o jakies podpowiedzi.


Załączone pliki Miniatury
               
  Odpowiedz
#2
Kolego Adamie widzę ,że zamieściłeś swojego pierwszego posta ,nie wiem jakie masz doświadczenie z bonsai ale domyślam się ,że zaczynasz przygodę z drzewkami. Według mnie(może się mylę) popełniłeś kilka błędów:
-sosna jak napisałeś "wymęczona" w słabej kondycji a Ty ją w kwietniu wykopałeś,w maju formujesz,podłoże w jakiej teraz posadziłeś to jakaś ziemia czy torf?, ja bym posadził w coś przepuszczalnego i wynieś roślinę na zewnątrz bo w pomieszczeniu zejdzie na bank. Nie piszę by Cię zniechęcić na przyszłość do bonsai ale byś się ustrzegł w przyszłości błędów.Nie myśl na razie o formie, myśl by przeżyła.
Adam Kisieliński
tel.506-237-804
  Odpowiedz
#3
Spokojnie, drzewko stoi na balkonie, w podlozu do iglakow. Z drutowaniem moze sie pospieszylem, to fakt.
  Odpowiedz
#4
Materiał kopany jest przygotowywany do pierwszego formowania min 3-5lat. Więc masz sporo czasu na warsztaty i lekturę jak przygotować to cudo do formowania.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości