• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cyprysik Lawsona "Ivonne"
#1
Witam,

Chcialem Panstwu zaprezentowac dzis zakupione i "zbonsaione" przeze mnie drzewko. Jest to w zasadzie moje drugie w karierze podejscie do drutowania i formowania. Moze uzyskam cenne porady? Prosze o opinie. Pozdrawiam.


Załączone pliki Miniatury
                   
  Odpowiedz
#2
No wstrzeliłeś się w termin :O
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#3
Wydaje mi sie, ze najcenniejsza porade jaka moge Ci dac, to abys w pierwszej kolejnosci patrzyl na zdrowie rosliny, a pozniej dopiero na wzgledy estetycze.
Twoja druga roslina i przewiduje podobny scenariusz co poprzednio - nie przezyje tych wszystkich zabiegow, zrobionych w tym terminie.
Bonsai to rowniez sztuka cierpliwosci. Jak nie potrafisz sie wstrzymac z dzialaniem przez kilka miesiecy to najprawdopodobniej nie jest dla Ciebie. Bedziesz tylko powiekszal liste martwych roslin na swoim koncie.
I uprzedzajac Twoja riposte, ze ktos juz tak robil i bylo dobrze: profesjonalisci moga sobie pozwolic na wiecej, bo oni wykonuja te czynnosci po raz tysieczny. Ty postawiles poprzeczke bardzo wysoko przy pierwszym i drugim drzewie.
Wstrzymaj sie prosze do wiosny z kolejnymi probami formowania i przesadzania. To moja uprzejma porada.

Ps. Przynajmniej zostanie Ci po tym drzewku doniczka Wink
  Odpowiedz
#4
Dobrze prawisz Rafale i obiecuje, ze do wiosny nie zwerbuje nowej rosliny. Co do swierku to wierze ze podola jakims cudem ale cyprysika utrzymam przy zyciu za wszelka cene. Na wiosne dam znac. Udanej jesieni.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości