• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
lasek 102
#1
następny....


Załączone pliki Miniatury
           
pozdrawiam maciek knap
  Odpowiedz
#2
Dla mnie bomba :-)super
Grzesiek Wołek
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wog-bonsai.blogspot.com/">http://wog-bonsai.blogspot.com/</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.facebook.com/wog.foto">https://www.facebook.com/wog.foto</a><!-- m -->
  Odpowiedz
#3
tylko czemu w takich donicach ? Przy wkładaniu do docelowej będziesz musiał wywalić sporo bryły i ziemi i cała kompozycja Ci się rozjedzie.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://przemekradomyski.blog.onet.pl/">http://przemekradomyski.blog.onet.pl/</a><!-- m -->
  Odpowiedz
#4
Maciek, super - jeszcze z jedna taka kompozycja a bedziesz miał ksywkę "Leśniczy" Big Grin
Przemek - pewnie z braku doniczki, takie przejściowe skrzynki
Michał Karwowski
  Odpowiedz
#5
na zdjęciu widać trochę chaos, ale przy takiej liczbie drzew (11) mają prawo pieńki na siebie nachodzić.
Góra - tak samo jak z tamtym czekam na przyrosty, potem selekcja gałęzi.

Przemek - fakt masz rację, no ale laski też trzeba przesadzać, niezależnie w jakich są donicach ( tak mi się wydaje).
A pomysł wziął się z tą że miałem białą glazurowaną dużą donice po marketowcu i postanowiłem zrobić kolejny lasek. No i rozpędziłem się, donica okazała się za wąska i musiałem sklepać z desek większą. Ale to prawda przy przesadzaniu w następną będę miał problem żeby wszystko wróciło na swoje miejsce. Ale z drugiej str. czy wszystko musi wyglądać tak samo?

zamiast leśniczego może być gajowy albo gejowy :mrgreen: .

dzięki za dobre słowo, podstawa to dobry materiał (dzięki Bartek!).
pozdrawiam maciek knap
  Odpowiedz
#6
zagEjnik straśny taki, jeszcze tylko mgłę puścić i wilkołaka Big Grin

możesz dać zdjęcie z góry albo takie izometryczne?
  Odpowiedz
#7
Ładne. Nie pasuje mi jednak że nie starasz się tego zrobić na docelowej donicy no i trochę za gęsto jakby kompozycja rozlała się bardziej może wyglądałoby troszkę mniej mrocznie?
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#8
Przy tak różnorodnych pniach nawet nie zauważyłem skrzynki.
Pozdrawiam!
  Odpowiedz
#9
mam wszystko sprzęt, materiały, no ale nie mam donic docelowych. na ibc wallter pall zamieścił post o przesadzaniu lasku i w przyszłości wsadził bym go w jakąś skorupę czy coś podobnego do skały.

ten i tamten lasek mają zupełnie inną charakterystykę, tam starałem się (albo w przyszłości będę się starał) grać przestrzenią a ten jest bardziej zwarty (jest mroczny, ale to chyba wina zdjęcia). może przez to ten pierwszy jest bardziej fotogeniczny, natomiast w drugim na zdjęciu pnie na siebie nachodzą i może to sprawiać wrażenie chaotyczności.

kolejna sprawa: ten pierwszy lasek ma dużo lepsze drzewo nr. 1 niż w drugim. w rzeczywistości ten drugi jest lepiej zrobiony, robi większe wrażenie. fakt jest gęsto, ale może być gęściej i też będzie dobrze. niech się opatrzy.

Cytat:Przy tak różnorodnych pniach nawet nie zauważyłem skrzynki.
to chyba dobrze?
pozdrawiam maciek knap
  Odpowiedz
#10
Fajny ten lasek. Tak samo uważam , że najlepiej będzie wyglądał nasadzony na płycie - jeszcze badziej odda realistykę. Robiłem kiedyś coś takiego z cementu , drobnej siatki drucianej...wyszło fajnie szczególnie jak pomalowałem i miejscami papierem scienym przetarłem. Płytę niestety odsprzedałem a teraz sam znów potrzebujeSmile. Wallter jak wspomniałeś - jeśli myślimy o tej samej - miał wykonaną na zamówienie a raczej za pare drzewek podstawę z profili metalowych i styropianu. W sumie to nieważne z czego wazne jak się póżniej prezentuje.


Załączone pliki Miniatury
   
  Odpowiedz
#11
Strasznie intrygujący ten lasek...
  Odpowiedz
#12
bardzo dziękuje wszystkim za sowa uznania, to budujące

już teraz widzę, że te mniejsze będę musiał bardziej rozchylić na boki, ale na razie to już nic nie robię.

Piotrek dzięki za virt, właśnie o to chodzi. główne drzewo ma prawie metr wysokości więc po włożeniu na taką tacę będzie zajmował dość dużo miejsca.

jutro wkleję zdjęcia z góry i boki.
pozdrawiam maciek knap
  Odpowiedz
#13
z góry:


Załączone pliki Miniatury
               
pozdrawiam maciek knap
  Odpowiedz
#14
Cudny ten lasek (co do pierwszego - wzbudza we mnie kontrowersje). Ale ten ma wszystko czego potrzeba kompozycji w tym stylu. Poza donicą oczywiście, a właściwie płytą. Gdyby wyszło jak na vircie - bajka.
P.S.
Super artystycznie zdjęcie Ci wyszło. Klimat niesamowity - jakby za chwilę miało zdarzyc się coś .... nieoczekiwanego.
Za wszystko wielkie graty!!!!
  Odpowiedz
#15
Cytat:Za wszystko wielkie graty!!!!

gratulacje??? dziękuję bardzo
pozdrawiam maciek knap
  Odpowiedz
#16
taaaak, graty = gratulacje, i jak pisałem WIELKIE :lol:
  Odpowiedz
#17
lasek dziś wygląda tak. muszę popracować nad wysokościami drzew. drzewo nr. 1 musi być obniżone.


Załączone pliki Miniatury
       
pozdrawiam maciek knap
  Odpowiedz
#18
Jak dla mnie bombaaa :mrgreen:
Pozdrawiam - Wojciech Fiedler
  Odpowiedz
#19
lasek wygląda tak. Dopiero teraz skumałem o co chodzi z różnicą w wysokościach tych drzew: zdjęcia zazwyczaj robię trochę z dołu a to przednie drzewo wychylone jest w kierunku oglądającego i stąd ta różnica na zdjęciach. W rzeczywistości różnica między pierwszym a drugim to około 7 cm.


Załączone pliki Miniatury
       
pozdrawiam maciek knap
  Odpowiedz
#20
I like! Nawet inspirujace... Zreszta w Polsce mamy chyba niewiele grupowych kompozycji.
Natomiast patrzac na 2 ostatnie zdjecia wydaje mi sie, ze zbyt duzo wyciales - przynajmniej tak to wyglada.
  Odpowiedz
#21
dzięki. A mi już się nie podoba i będę go zmieniał.
Tak też mi się wydaje, że jest niewiele lasków, choć może ludzie mają pochowane po domach i nie chcą się ujawniać na forum.
I bądź tu mądry, jedni mówią za mało inni za dużo. Nie wiem robię jak na razie na czuja.
pozdrawiam maciek knap
  Odpowiedz
#22
A mi się właśnie podoba że tyle wyciąłeś. Powiedz mi w jakim okresie roku wycina się gałęzie żeby nie było ryzyka że padnie? Czekam jak będzie wyglądał w zieloności
  Odpowiedz
#23
Maćku myślę że mógłbyś się bardziej skupić na wierzchołkach swoich roślin bo przejście z supergrubasa w gałązkę nie wygląda zbyt dobrze. Gdzieś Robson pokazywał jak u niego to wyglądało. Warto poszukać.
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#24
na pewno na wiosnę go przebuduję. To drzewo z tyłu oraz te dwa najmniejsze, po prawej stronie są za małe, zdecydowanie za małe. Nie podoba mi się także to, jak drzewa się wyginają. Pnie powinny raczej iść równolegle a nie wyginać się, raz do siebie raz od siebie (ciężko mi to wytłumaczyć).

wojtas napisał(a):Powiedz mi w jakim okresie roku wycina się gałęzie żeby nie było ryzyka że padnie?
To ostatnie cięcie wykonywane było późną jesienią, ale można też wczesną wiosną, przed tym jak soki zaczną krążyć. Generalnie te mocne cięcia robi się poza sezonem. W sezonie cięcia robi się do końca lipca (południowa Polska), a u mnie, tz. Gdańsk do połowy sierpnia. To jest moje zdanie, ale mogę się mylić i fajnie by było gdyby osoby bardziej kompetentne wypowiedziały się tutaj.
Mój temat - ale fajnie napisał Grzegorz Sowiński (dzięki jeszcze raz),

yamadori-2010-t14608-30.html

Bolas napisał(a):Maćku myślę że mógłbyś się bardziej skupić na wierzchołkach swoich roślin bo przejście z supergrubasa w gałązkę nie wygląda zbyt dobrze
Masz na myśli to, żeby je ściąć pod większym kontem, tak żeby przejście było płynniejsze?

Jaki Robson? R.Błądek?
pozdrawiam maciek knap
  Odpowiedz
#25
2x TAK
Pozdrawiam - Bolesław Wujczyk
  Odpowiedz
#26
Ściąć , wydrążyć , przerzedzić wierzchołki , górna część roślin zagęszcza się 2-3 razy szybciej i dlatego zawsze jest z nią problem
  Odpowiedz
#27
wydrążyć?? masz namyśli, żeby zrobić miejsce na kalus?
Wierzchołki jak widać są mocno przycięte.
pozdrawiam maciek knap
  Odpowiedz
#28
Przyciąłeś je troszkę na "pałkę "(tak mi się to kojarzy) Początkowo , zanim wierzchołki się zagęściły , czyli zanim wypuściły mnóstwo gałązek tusz przy sobie , wyglądało to w miarę dobrze , niestety owe pseudo zagęszczenie stwarza wrażenie pałki , więc postaraj się wyciąć nieco zbędnych przyrostów niektóre z wierzchołków dodatkowo należało by ściąć z ukosa i nieco wydrążyć
  Odpowiedz
#29
ok, będzie jak mówisz. Dzięki bardzo za wskazówki. Smile
pozdrawiam maciek knap
  Odpowiedz
#30
Witaj Maciek

Przeglądałem forum niemieckie i zobaczyłem bardzo podobny lasek tyle, że z Brzostownicy japońskiej(wymiarowo nie nawiązuje do Twego bo to shohin) ale można by było pójść w tym kierunku?

http://www.bonsai-fachforum.de/viewtopi ... 15#p368681
Pozdrawiam.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości