• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co się dzieje z tą Karmoną?
#10
moja Carmona została zakupiona w Leroy Merlin jesienią zeszłego roku
była posadzona w naparstku z gigantyczną plątaniną korzeni, substrat był kiepskiej jakości - taki trochę torf z ziemią z kretowiska...
do wiosny drzewo było ustawione na parapecie tuż nad kaloryferem (okno od strony wschodniej), po dwóch tygodniach przyciąłem gorsze gałęzie i tak zostawiłem do wiosny
na przełomie marca/kwietnia usunąłem cały grunt z korzeni (resztki wypłukałem), przyciąłem najgrubsze i najdłuższe korzenie, wstawiłem następnie do donicy glinianej z odpowiednim substratem. Proces połączyłem z drutowaniem i lekkim przycinaniem.
Na dzień dzisiejszy drzewko ma się świetnie, jest ustawione tam gdzie stało, z tym że doniczkę ustawiłem na małym podeście (z zestawu lego bonsai xd) i całość w głębokiej tacy.
Nadmiar wody po podlewaniu wpada do tacy i podczas dnia odparowuje nawilżając liście
Na twoim zdjęciu widać że substrat działa jak gąbka i w żaden sposób nie napowietrza bryły korzeniowej - u mnie było to samo ale do czasu wymiany substratu podlewałem drzewko przez zanurzanie donicy w kąpieli, nadmiar schodził w ciągu dnia. U ciebie prawdopodobnie korzenie gniją, wyjmij roślinę z donicy i zobacz jak to wygląda, powąchaj korzenie czy nie pachną zgnilizną. Moja po wyjęciu pachnie trochę jak korzenie oliwki albo ziemniaki zimujące w piwnicy.
  Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Co się dzieje z tą Karmoną? - przez Kobi_wanKenobi - 03-20-2022, 01:30 PM
RE: Co się dzieje z tą Karmoną? - przez jeszua - 03-21-2022, 04:46 PM
RE: Co się dzieje z tą Karmoną? - przez Kobi_wanKenobi - 03-22-2022, 12:32 AM
RE: Co się dzieje z tą Karmoną? - przez Shohin - 03-21-2022, 08:56 PM
RE: Co się dzieje z tą Karmoną? - przez Shohin - 03-22-2022, 09:09 PM
RE: Co się dzieje z tą Karmoną? - przez Kameo - 04-20-2022, 11:15 AM
RE: Co się dzieje z tą Karmoną? - przez Xanathos - 04-24-2022, 01:18 PM
RE: Co się dzieje z tą Karmoną? - przez jeszua - 04-24-2022, 04:50 PM
RE: Co się dzieje z tą Karmoną? - przez Xanathos - 04-24-2022, 05:55 PM
RE: Co się dzieje z tą Karmoną? - przez damian.m - 04-24-2022, 06:46 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości