• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doświetlanie led- pytanie
#72
bry,

ależ nie ma za co - jako mod na innym forum gonię ludzi do wyszukiwarki jak zły, sklejam powtarzające się wątki na ten sam temat, trudno byłoby mi zachować się inaczej :mrgreen:

prawda jest taka, że przekopałem tony postów na 2 forach i fb, znajdując tony śmiecia i dosłownie kilka przydatnych informacji, które pomagały w wyborze. niestety większość użytecznych dotyczy starego typu lamp, a przy obecnym rozwoju i popularności LEDów - są one po prostu znacznie wygodniejsze (rozmiar, "ustawność", temperatura pracy, moc, itd). i jeśli komuś się to przyda, to szukałem lampy o źródłach światła stosunkowo dużej mocy (jeśli wieloledowe, to ledy po 2W (lepiej 3W, ale takich jest mało), a nie "pińcet à .25W"), po drugie - albo wręcz najważniejsze - z pełnymi parametrami podanymi przez producenta (µmol/m2/s). w poszukiwaniach dotarłem do chińskiego producenta lampy (właściwie - "żarówki ledowej") opisanej na blogu ilovebonsai.pl, takiej dużej, z radiatorem, zielonej, ale... dowiedziałem się, że wycofali produkcję (dlatego nie można było jej dostać na amazonie). może moje poszukiwania komuś ułatwią życie
no, i gdyby ligustr tak entuzjastycznie nie zareagował to pewnie nie miałbym powodu wylewać swoich śladowych doświadczeń 8)

jsz
  Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości