Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 
  Podgląd wydruku

Czy sądzisz że forum powinno być tylko dla zarejestrowanych?
Tak jest lepiej. 72%  72%  [ 73 ]
Nie widze roznicy. 26%  26%  [ 26 ]
Nie mam zdania na ten temat. 2%  2%  [ 2 ]
Liczba głosów : 101

Sadzisz ze....
Autor Wiadomość

PostZamieszczono: 15 lut 2008, 09:35 

Imię i nazwisko: Administrator
Chce wiedziec co dalej z forum. Staramy sie jak mozemy ale jest mase trudnosci z wprowadzeniem odpowiednich zabezpieczen. Przypominam ze dział Wiadomosci podstawowe moze czytac kazdy niezalogowany natomiast nie moze tam nic napisac poki go nie aktywuję (ok 2-3dni). Jest to dogodne bo nie ma spamu ale sprawia problem jesli ktos chce uzyskac szybka i konkretna informację. Z czasem sie to na pewno zmieni ale narazie musi tak zostać.
Na czas ankiety odblokowalem glosowanie dla niezarejestrowanych i odpowiadanie w temacie.
Juz wkrótce dojdzie nam nowy dział nad ktorym trwaja ustalenia.
Chcialbym poznac wasze zdanie.

PostZamieszczono: 15 lut 2008, 11:23 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Artur Moszczak
Na pytanie z ankiety chciałbym odpowiedzieć, coś w stylu "Nie. Chciałbym aby forum było dostępne dla wszystkich". Jaką odpowiedź w takim razie mam zaznaczyć? "Nie widzę różnicy" czy "Nie mam zdania" ? :)
Oczywiście, nie chcę spamu. Zastanawiam się dlaczego nie ma wprowadzonych zabezpieczeń antyspamowych. Na innych poważnych forach, nie ma takiego problemu, czyli z pewnością jest sposób na to aby temu zaradzić.

PostZamieszczono: 15 lut 2008, 13:35 
bywa tak że ktoś potrzebuje niewielkiej podpowiedzi, tacy ludzie rejestrując się będą sztucznie zwiększać liczbę użytkowników to po pierwsze
po drugie wielu zrezygnuje z uzyskania pomocy przez wymóg rejestracji a jego roślina...

PostZamieszczono: 15 lut 2008, 18:24 
Zgadzam się z przedmówcą"czasami wystarczy mała podpowiedź" ale niestety spam może spowodować poważne problemy dla twórców forum -natury moralnej oczywiście :roll:

PostZamieszczono: 15 lut 2008, 18:47 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Bolesław Wujczyk
Dzial wiadomosci podstawowe mamy zamiar udostepnic dla wszystkich niestety mamy problemy z naszym dostawca domeny i to jest glowny powod niewprowadzenia najprostrzych sposobow jakie maja pozostale fora (nie licze tutaj Forum KBP ktore tez boryka sie z podobnymi problemami).
Czy ktos bedzie mial problem z szukaniem pomocy na forum??? Mysle ze nie chyba ze jego poszukiwania skoncza sie na wpisaniu pytania w postaci nowego tematu a to jak wiadomo nie jest dobry pomysl. Mase wiadomosci dotyczacych osob/roslin poczatkujacych jest w ogolnodostepnym dziale wiec nie widze wiekszych przeszkód ale faktem jest tez to ze forum w jakis sposob na tym traci.

PostZamieszczono: 15 lut 2008, 19:14 

rozsądny człowiek który jest uczestnikiem tego forum będzie wiedział gdzie nie klikac myszką, a spamy są wszędzie. nie jestem zwolennikiem blokowania dostępu do forum,ludzie szukają odpowiedzi na różne pytania, a my jesteśmy po to aby sobie nawzajem pomagać.

PostZamieszczono: 16 lut 2008, 13:19 

Imię i nazwisko: Rafał
Kulesza
Przecież forum jest ogólnodostępne. Rejestracja nie stanowi problemu problemem jest spam, który pojawia się na forum. Jeżeli ktoś chce uzyskać jakąś informację może się zarejestrować przecież nikt tego nie zabrania. Z resztą dla chcącego nic trudnego. Sami przecież w większości jesteście zarejestrowanymi użytkownikami tego forum-czy był to proces taki trudny :?: :D

PostZamieszczono: 16 lut 2008, 16:45 
Sama rejestracja nie jest niczym trudnym ale po co mają się rejestrować całe rzesze ludzi, którzy więcej tu nie zajrzą?
Taki użytkownik to sztuczna cyferka w liczbie forum.
Dział podstawowy for all. takie jest moje zdanie, i wiem że ludzie czasem piszą post bez skorzystania z opcji szukaj ale przecież mamy dobrą straż, która jest w tym temacie bardzo czujna.

PostZamieszczono: 16 mar 2008, 20:09 
rafal kulesza pisze:
Jeżeli ktoś chce uzyskać jakąś informację może się zarejestrować przecież nikt tego nie zabrania.
- no właśnie :wink:

PostZamieszczono: 30 mar 2009, 12:52 
Ja również byłbym za tym, aby forum było tylko dla zarejestrowanych. Gdyby każdy mógł tutaj wchodzic pojawiałoby sięwiele spamów, reklam i ttym podobnych. Poza tym wielu internautów wchodzi tutaj jedynie z ciekawości. Później odchodzą, konto zostaje. Jeżeli ktośby miał do tamtej osoby pytanie, i wysłałby to mógłby czekac, i czekac na odpowiedz.

Re: Sadzisz ze....

PostZamieszczono: 28 maja 2009, 14:42 
A gówo prawda...bylem osoba zarejestrowana i zostalem wyrzucony z forum po tym jak wyrazilem sie o pewnym drzewku ze mi sie nie spodobalo i nie podoba sie. Czy wyrażanie własne opinii, nie obrazajac nikogo, nie uzywajac zadnego obraźliwego słowa jest powodem do wyrzucania ludzi z forum?????????? To ze nie jestem Panem Pietraszka, Bolasem, czy kimkolwiek z Polskiej Asocjacji Bonsai oznacza, ze nalezy wywalac mnie z forum???Chyba ze na tym forum działa towarzystwo wzajemnej adoracji, ktore tylko chwali sie nawzajem i nie uznaje zadnego słowa krytyki i uwag, co mnie zdumiewa i zadziwia zarazem, a przeciz My bonsaisci powinnismy ze soba współpracowac, działac i pomagac sobie nawzajem, ale widac nie koniecznie tak musi byc....
Z poważaniem
Andrzej Tazuszel
Prezes Elbląskiego Klubu Bonsai

PostZamieszczono: 28 maja 2009, 16:39 

Imię i nazwisko: Rafał
Kulesza
Zauważyłem, że na forum jest sporo użytkowników nie należących do PAB-u. Ludzie ci wyrażali niejednokrotnie swoją opinię na temat bonsai, czasami odmienną od mojej opinii. Widzę, że w dalszym ciągu są czynnymi uczestnikami forum i nikt ich za to nie usunął.
Myślę, że ton twojego postu przeczy słusznej idei
gosc pisze:
a przeciz My bonsaisci powinnismy ze soba współpracowac, działac i pomagac sobie nawzajem, ale widac nie koniecznie tak musi byc....

Zachęcam do ponownego zarejestrowania się i kulturalnego wyrażania swoich opinii nie tylko na temat bonsai.

PostZamieszczono: 28 maja 2009, 18:42 
Awatar użytkownika

Cytuj:
A gówo prawda...

Podpisujesz sie ze jestes prezesem klubu a posty piszesz jak obrazony 12 latek wiec nie dziw sie ze nie jestes tu mile widziany. Pochwalic tylko Elbląskiemu Klubowi Bonsai dojrzałego prezesa :?

PostZamieszczono: 28 maja 2009, 23:59 
Szanowny Panie Tazuszel
Osobiście nie znam przyczyn, z powodu których został Pan wykluczony z listy uczestników tego forum. Wydaje mi się jednak, że mogło to być spowodowane nie tym, że ma Pan odmienne zdanie o jakimś drzewku bonsai lecz chyba tym, że wyraża Pan to w sposób odbiegający od norm przyjętych w naszym środowisku. Niejednokrotnie mieliśmy okazję rozmawiać osobiście gdy odwiedzał mnie Pan w moim ogrodnictwie i moim domu. Wtedy nasze rozmowy były merytoryczne i przyjazne. Być może internet wyzwala te cechy charakteru, które niektórzy starają się głęboko skrywać. Miejsce za monitorem wydaje się im oazą bezkarności zwłaszcza, gdy nie podpisują się z imienia i nazwiska. Mam nadzieję, że gdy się Pan zarejestruje tutaj jako Andrzej Tazuszel i przedstawi swoje osiągnięcia w postaci dojrzałych prac bonsai nie będzie potrzeby wspierania się tytułem " Prezesa Klubu" ani chowania się za pseudonimem " Małyjasiuprim"
Z poważaniem
Włodzimierz Pietraszko

PostZamieszczono: 31 maja 2009, 06:57 

Imię i nazwisko: Paweł Słowikowski
I tutaj awantury. PYTANIE BYŁO PROSTE to i odpowiedź powinna być prosta bez wywodów i chamstwa.

PostZamieszczono: 08 cze 2010, 17:31 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Leszek Gramacki
Do admina-czy admin to twoje imię i nazwisko?wymagasz tego od innych bo tak jest w regulaminie a sam tego nie przestrzegasz,ładny przykład.

PostZamieszczono: 08 cze 2010, 20:22 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Maciek Krawczyk
Szanowny Panie Leszku, proszę się zastanowić nad sensem swojej wypowiedzi. Czy admin pisze wypowiedzi merytoryczne? Wypowiedzi opiniujące coś lub kogoś? Występuje jako "Strażnik Teksasu", mający na celu usprawnianie działania forum poprzez różne akcje, a nie Dalajlama ukazujący wszystkim drogę światła. Zakładam, że uwaga miała być błyskotliwa i ukazująca absurd?

PostZamieszczono: 09 cze 2010, 18:10 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Leszek Gramacki
Bardziej chodziło mi o to,że jako admin "Strażnik Teksasu" mógłby dać dobry przykład i uzupełnić te dane.Przyznaje że moja wypowiedź była nie przemyślana i pisana na szybkiego,jeśli uraziłem Cię adminie to przepraszam i rozumiem czemu musisz pozostać anonimowy.Lepiej się nie narażać na nieprzyjemności ze strony zbanowanych czy wydalonych z forum.

PostZamieszczono: 09 cze 2010, 18:26 
Awatar użytkownika

Skoro juz tak bardzo wszystkich to nurtuje to administrator to rzeczywiscie osoba fizyczna ktora co jakis czas sie zmienia. W ostatnich 3 latach bylo ich 4 (rok temu ja bylem administratorem) wiec nie widze sensu zeby podpisywal sie z imienia i nazwiska czy podawal swoj telefon. Administrator ma za zadanie koordynowac prace moderatorow, pilnowac bledów php i monitorowac forum i to on jako jedyna osoba moze usuwac użytkowników na wezwanie Moderatorów a nie swoje własne "widzi mi sie".
Mam nadzieje ze nikomu wiecej nie przeszkadza anonimowosc Administratora.

PostZamieszczono: 02 maja 2012, 16:06 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Paulina Ciupińska
Ja bym wolała aby forum mógł przeglądać każdy bez rejestracji a pisać dopiero po założeniu konta (zmusza to trochę ludzi do pisania treści wnoszących coś do tematu a nie rzeczy typu: podoba mi się, czy ja to widzę trochę inaczej) . Moje pierwsze wrażenie nie było dobre ponieważ jeszcze nie wiem czy chce uczestniczyć w tym forum a już musiałam założyć konto. Interesują mnie informacje dla początkujących ponieważ założyłam sobie za cel wyhodowanie drzewka bonsai
(najprawdopodobniej z nasionka Ligustr pospolitego ewentualnie klonu pospolitego). Ale czy to forum mi w tym pomoże hmmm no cóż ... zobaczymy.

Sadzisz ze....

PostZamieszczono: 23 paź 2013, 07:14 

Imię i nazwisko: Józek Blak
myślę że lepiej jak się rejestruje

Sadzisz ze....

PostZamieszczono: 23 paź 2013, 14:48 

Imię i nazwisko: Rafał Andrys
"Czy sądzisz że forum powinno być tylko dla zarejestrowanych?" - zbyt ogolne pytanie. Uważam, że wszyscy internauci powinni mieć możliwość czytania działów zawierających podstawowe informacje. Jeśli ktoś szuka bardziej specjalistycznej wiedzy i jest w wiekszym stopniu zaangażowany w Bonsai prędzej czy później i tak się zarejestruje. Dla chwilowych gości powinno za to być dostępne okienko dialogowe ShoutBox np takie jak jest na FPB, w którym będą mogli pytać bez konieczności rejestracji. Jeśli całe forum będzie dostępne wyłącznie po rejestracji może spowodować stworzenie zamkniętego kręgu albo nabijanie użytkowników którzy skorzystają z forum tylko raz.
Po za tym bez spiny, nasza pasja nie jest aż tak rozpowszechniona że zasypie nas rzesza ludzi po udostępnieniu forum i spamów. Właśnie z drugiej strony może warto stworzyć możliwość czytania forum dla wszystkich aby popularyzować Bonsai i zachęcać innych tym co robimy aby do nas dołączyli? :)

Sadzisz ze....

PostZamieszczono: 23 paź 2013, 17:11 
Awatar użytkownika

Pomijając fakt że poruszacie temat sprzed 5lat to był już SBox i nie długo działał. Była wtyka do komórek też padła. Wszystko da się zrobić ale trzeba mieć mózga który będzie to wszystko robił my natomiast mamy swoje zajęcia a nikt z nas nie jest informatykiem na tyle dobrym by to wszystko pozabezpieczać i nadążyć za modą w natłoku innych zajęć. Główne tematy są dla zarejestrowanych by nie nabijać postów "co to" i "czemu zdechło". A zarejestrowany użytkownik ma obowiązki m.in. podać imię i nazwisko by było wiadomo z kim się rozmawia. Chodziło bardziej o rozsądne i poważne rozmowy a te wymagają przedstawienia się.

Sadzisz ze....

PostZamieszczono: 24 paź 2013, 13:44 

Imię i nazwisko: Rafał Andrys
:lol: nie zauważyłem daty

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]