Forum Polskich Bonsaistów
Bonsai w poezji... i nie tylko... - Wersja do druku

+- Forum Polskich Bonsaistów (http://bonsaiforum.pl)
+-- Dział: DLA ZAREJESTROWANYCH (http://bonsaiforum.pl/forum-4.html)
+--- Dział: Bonsai Coffee (http://bonsaiforum.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: Bonsai w poezji... i nie tylko... (/thread-441.html)



Bonsai w poezji... i nie tylko... - Patryk Radulak - 12-26-2007

Witam,
na forach można czasami spotkać jak ktoś pokazuje swoją skromną twórczość, która nawiązuje lub jest o Bonsai. Zdarza się również, że na serwisach poświęconych sztuce można znależć wiersze, grafiki i inne właśnie o tej tematyce. Oto jeden z nich:

"Drzewko bonsai"
by Balzaac

A każdy człowiek pielęgnuje
Drzewko bonsai w swojej duszy.

Niesforne gałązki przycina,
By nie rozrosło się
Tak ponad kontrolę.

A każdy człowiek pielęgnuje
Drzewko bonsai w swojej duszy.

Uwagę całą poświęca
By nie zanikło tak
Już nieodwracalnie.

A każdy człowiek pielęgnuje
Drzewko bonsai w swojej duszy.

Murem ochronnym otacza,
Bo jest mu potrzebne
W ogrodniczym świecie.

A każdy człowiek pielęgnuje
Drzewko bonsai w swojej duszy...

Jeżeli wy również znaleźliście lub jesteście autorami wierszy, zapamiętaliście ciekawe cytaty lub sentencje... pochwalcie się. Myślę, że będzie to ciekawe doświadczenie poczytać o Bonsai z perspektywy innego artysty, tak jak to wyżej... :wink:


- Patryk Radulak - 01-07-2008

Taki ciekawy motyw...

autor: www.titos2k.pl z digart.pl

dedykacja dla Przemka R :lol:
[Obrazek: 14_longin1_1.jpg]


- Przemek R. - 01-07-2008

Napeawde - świetne. A piosenek nie masz? :x


- wwoadas - 01-11-2008

są i piosenkiTongue http://youtube.com/watch?v=f1LtbBj7Bqc


- Robert Błądek - 01-17-2008

Witam, jest jeszcze rysunek i malarstwo. No i dla zabicia czasu można sobie porysować. Jeszcze ciepły, przed chwilą naszkicowany. Tym razem w ołówku:
[Obrazek: 54_Obraz1_1.jpg]
A to model:
[Obrazek: 54_Lipka_1.jpg]


- rafal kulesza - 01-17-2008

Wielkie brawa Robert. A może wstawisz wszystkie swoje szkice ? Zachęcam na pewno większe grono chciałoby ujrzeć twoje prace.


- Patryk Radulak - 01-17-2008

No właśnie! Co to jest jedna praca, która na dodatek wzbudza niesamowitą ciekawość dalszych prezentacji. Big Grin Może Robercie coś z dalszej przeszłości? Coś czego nikt nigdy nie widział Smile


- daniel j - 01-17-2008

a tak Robercie tak na serio w jednym poscie zrobil taka galerie swoich rysunkow i szkicy , mozna byloby wkleic to jako inspiracje albo wzorce do nasladowania < takie jest moje zdanie > a reszta jak to widzi ? :?:


- FidelPatcha - 01-17-2008

No to i ja ośmielę się pokazać coś z moich prac - stylizowane nieco na malarstwie chińskim/japońskim. To są na razie przymiarki i ćwiczenia przed finalnym - malowanym na większym formacie.
Akryl na papierze.[Obrazek: 1460_bunjinga4xs_1.jpg]


- Bolas - 01-17-2008

Idac za waszym przykladem: AUTOPORTRET
[Obrazek: 3_Image00001_13.jpg]


- wog - 01-17-2008

i pierwszy komputerowy rysunek mojej corki, nawet nie probujcie zgadywac co na nim jest[Obrazek: 17_Pierwszy_rys_komp_Pati_1.jpg]


- rafal kulesza - 01-18-2008

MOD: Rysunki i inne mają dotyczyć Bonsai. Co ty MOD nie widzisz, że rysunek przedstawia drzewka bonsai? Swoją drogą rośnie Wam niezła artystka.


- wog - 01-18-2008

zobaczcie ze to cos po lewej to bonsai w stylu neagari a na dole jest super kusa ze strokrotki, mala jest w temacie wie co rysuje


- Robert Błądek - 01-19-2008

To jeszcze jeden, też w ołówku:
[Obrazek: 54_Fukinagashi_1.jpg]


- Mateusz Zamęcki - 01-21-2008

nie jestem specem od rysunków bonsajowych ale rysunek daje rade jeśli mógłbyś dać większy skan chciałbym zobaczyć jak cieniujsze....


- kychu0 - 01-21-2008

Witam
Rzeczywiści rysunki Roberta robią wrażenie i jeżeli kiedyś dochowam się drzewka wystarczająco fajnego masz pewne zamówienie na taki rysunek. Jeżeli chodzi o AUTOPORTRET Bolasa to moim skromnym zdaniem przedstawiona jest tam Twoja córeczka. Bo to "niebieskie" to wygląda mi na sukienkę Big Grin


- Mateusz Zamęcki - 01-22-2008

nie znasz sie Bolas ma taki uniform służbowy ^^

coś od mnie 15 minut ^^
[Obrazek: bonsaifx9.jpg]


- FidelPatcha - 02-26-2009

Witam
W ramach zimowych hobby postanowiłem namalować sobie obrazek inspirowany malarstwem bunjinga, z tym że w swojskich klimatach.
Jako że odwiedza to forum kilka osób ze sporym talentem, chętnie poddam krytyce mój obraz.
Akryl i akwarela na papierze.
[Obrazek: 1460_P2248118_cr_1.jpg]
To jest właśnie ten finał o którym pisałem parę postów wyżej


Bonsai w poezji... i nie tylko... - Halinaaff - 03-04-2020

Piękny obraz! jestem pełna podziwu!


Bonsai w poezji... i nie tylko... - tian - 03-04-2020

Pretendujesz do nagrody Złotej Łopaty?


Re: Bonsai w poezji... i nie tylko... - Włodzimierz Pietraszko - 03-05-2020

Bardzo ładne, Gratulacje


Bonsai w poezji... i nie tylko... - oliwia99 - 03-07-2020

Długo czekaliście na te pochwały,mam nadzieję że Damian nie rzucił malarstwa Big Grin