Forum Polskich Bonsaistów
Jałowiec Sabiński - Wersja do druku

+- Forum Polskich Bonsaistów (http://bonsaiforum.pl)
+-- Dział: DLA ZAREJESTROWANYCH (http://bonsaiforum.pl/forum-4.html)
+--- Dział: Dyskusje o Bonsai (http://bonsaiforum.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Jałowiec Sabiński (/thread-349.html)



Jałowiec Sabiński - Bartosz Warwas - 08-20-2007

Witam.
Tego jałowca zakupiłem w Akademi Bonsai w czerwcu tego roku. Czekał w tej donicy na mnie już 7 lat.
[Obrazek: 9_rel2_1.jpg]
Tak wyglądał po pierwszych warsztatach:
[Obrazek: 9_rel3_1.jpg]
A tak po sierpniowych:
[Obrazek: 9_po2_2.jpg]
Zdjęcie świeżutkie, płyn do jin jeszcze nie zdążył wyschnąć. Dziękuje kolegom z PAB'u za wszystkie propozycje i rady. Propozycje z donicą mile widziane Big Grin


- Przemek R. - 08-20-2007

piękny !! Smile oby tylko nie dostał po tyłku po tak częstych pracach.


- wog - 08-20-2007

ladne drzewko, ciekawe nebari ,calosc sprawia dobre wrazenie


- Maricin Żmudziński - 08-20-2007

widziałem to drzewko w niedzielę po "pomalowaniu" martwej części pnia to będzie naprawdę dzieło sztuki


- rolqa - 08-21-2007

nio znam troszkę tę roślinę hihihihi Tongue ..... oto moja propozycja
[Obrazek: 7_virt_bart_1.jpg]

a co do jina to moze zastanów sie nad jego usunięciem

pozdro życzę powodzenia


- Bolas - 08-21-2007

moze tak?

[Obrazek: 3_7_virt_bart_1_1.jpg]


- rolqa - 08-21-2007

to jeszcze jedna propozycja miski i niewielka modyfikacja jinów Smile

[Obrazek: 7_virt2a_kopia_1.jpg]


- wog - 08-22-2007

Tomek super virty ,ten pierwszy chyba ladniejszy


- Patryk Radulak - 08-22-2007

Bartek super roślinka Big Grin co do doniczki do gustu bardziej przypadła mi ta druga proponowana przez Tomka :wink:


- Bartosz Warwas - 08-23-2007

Dzięki za virty i komentarze.
Sprawa jina jak najbardziej do dyskusji...na pewno nie może on zostac w takim ułożeniu jak jest teraz. Narazie dam mu troche odetchnąc i jak nabierze troche sił zabiore sie znowu nad pracą. Czasu na przemyslenie koncepcji mam sporoSmile


- rolqa - 08-23-2007

co do virtów nie ma za co ........
jesli chodzi o jina ustaw go juz teraz poki jest miekki ..........
pozdro


Re: Jałowiec Sabiński - Bartosz Warwas - 06-09-2011

Dawno nie aktualizowałem tematu.Tak wygląda na chwile obecną po warsztatach z Taigą Urushibata. Szkoda, że z tego słabego zdjęcia nie widać jak różni się japońskie spojrzenie na bonsai.


Re: Jałowiec Sabiński - sabamiki - 06-09-2011

no niewiele widać :? dziwi mnie to że przez 4 lata nie poczyniłeś z nim większych postępów , mogłeś przynajmniej przesadzić , przynajmniej do jakiejś ceramicznej roboczej donicy :wink: mimo to życzę powodzenia z jałowczykiem i pozazdrościć warsztatów z taigą.


Re: Jałowiec Sabiński - ZKM - 06-10-2011

mnie nie dziwi, dla mnie widać to, że wiesz co robisz i że się nie spieszysz.

ale parę innych zdjęć mógłbyś pokazać!!!, oczywiście drzewko wypas (jak to mawia radek sikorski)


Re: Jałowiec Sabiński - Przemek R. - 06-10-2011

Jak dla mnie straciła urok. Za ciężka - wtedy byla subtelna, miała też ruch pnia a z tej fotki nic nie widać .


Re: Jałowiec Sabiński - peper50 - 06-10-2011

Mi się podoba. Chociaż ruch pnia dziwnie się prezentuje na tej fotce... Taki front teraz?


Re: Jałowiec Sabiński - Bolas - 06-11-2011

Ja mam strasznie mieszane uczucia co do tej rośliny. Raz mi się podoba a raz nie. Ciągle czekam aż stanie się bonsaiem wtedy będę w stanie określić się jednoznacznie.


Re: Jałowiec Sabiński - wog - 06-12-2011

Pozwolę sobie dorzucić kilka zdjęć z formowania oraz fotka końcowa. Myślę ,że warsztaty nie są wyrocznią, a front i ułożenie rośliny będzie ewoluowało


Re: Jałowiec Sabiński - Bartłomiej P - 06-12-2011

Inna fotka inna roślina Smile bardzo fajna.


Re: Jałowiec Sabiński - Bartosz Warwas - 06-12-2011

Dzięki Grześku za fotki!!
Co do samej rosliny to odczucia mam podobne do Bolka. Raz mi sie podoba tak, raz inaczej, myslałem tez nad zmiana frontu który zrobił potem Tajga. Bardzo cieszę się, że ta roslina trafiła do mnie, wiele sie na niej nauczyłem i dzielnie znosi moje błedy. No i jak powiedział to P. Włodek, posiada całkiem bogatą historie.


Re: Jałowiec Sabiński - kychu0 - 06-13-2011

Witam
Bartku zrób porządne zdjęcie na czarnym tle, bez cieni. Na zdjęciu Grześka wygląda inaczej.


Re: Jałowiec Sabiński - daniel j - 06-13-2011

jałowiec jest b ładny tylko fotki są do bani widziałem to drzewo na żywca na warsztatach .
drzewo jest 3 D i trochę inne od naszych europejskich , tam jest głębia ,linia i to co trzeba bonsai ja bym nic nie zmieniał oprócz doniczki Tongue
pozdrawiam