Forum Polskich Bonsaistów
Cześć! Mam duży problem z Bonsaiem - Wersja do druku

+- Forum Polskich Bonsaistów (http://bonsaiforum.pl)
+-- Dział: DLA ZAREJESTROWANYCH (http://bonsaiforum.pl/forum-4.html)
+--- Dział: Dyskusje o Bonsai (http://bonsaiforum.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Cześć! Mam duży problem z Bonsaiem (/thread-3219.html)Cześć! Mam duży problem z Bonsaiem - Marta - 03-09-2021

Cześć i od razu przepraszam jeśli zrobię coś nie tak. Jestem młodą osobą i potrzebuję pomocy z moim ukochanym drzewkiem. Bonsai jest ze mną od około sześciu miesięcy i opadły mu liście. Jego ziemia jest lekko szarawa a samo w niektórych miejscach stało się brązowo-czarne. Uwielbiam go i strasznie ciężko mi się pogodzić z jego stanem więc próbuję wszystkich sposobów i mam nadzieję że jakoś mi pomożecie. Jestem początkująca i to pewnie moja wina. Bonsai ma dostęp do światła i narazie nie podlewałam go gdyż przykryłam go nową ziemią (chciałam go ustabilizować i przykryć korzenie bo słabo stał). Ma odpowiednią doniczkę z dziurkami i z gliny. Wszystko wskazuje na to że jest okej ale Bonsai nie chce wracać do normalnego stanu. Upewniałam się czy żyje - ma zielone łyko i niektóre dziurki w gałązkach z których wyrastają liście. Bardzo proszę o pomoc!


Cześć! Mam duży problem z Bonsaiem - Kameo - 03-11-2021

Mój pierwszy bonsai też cierpiał na coś podobnego. Stawiam, że to zaniedbania ze strony sklepu, bo jak się okazało później, nie było to drzewko, a jedynie odpowiednio urośnięty fikus. Sprawdź typowe dolegliwości fikusów, być może otrzymasz odpowiedź.
__________________
oferta na transport mebli w Krakowie


Cześć! Mam duży problem z Bonsaiem - jerzyjerzy - 03-11-2021

Chyba nie rozumiem - czy fikus to nie drzewo?