Forum Polskich Bonsaistów
Problem ze szkodnikami - Wersja do druku

+- Forum Polskich Bonsaistów (http://bonsaiforum.pl)
+-- Dział: DLA ZAREJESTROWANYCH (http://bonsaiforum.pl/forum-4.html)
+--- Dział: Dyskusje o Bonsai (http://bonsaiforum.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Problem ze szkodnikami (/thread-3190.html)Problem ze szkodnikami - Matehus96 - 11-12-2020

Witam, jestem właścicielem metrowego Bonsai Fikus, który jakiś czas temu nagle stracił praktycznie wszystkie liście, co okazało się przede wszystkim z przegnitych korzeni i złej ziemi, dlatego przesadziłem go 2-3 tygodnie temu do specjalnego podłoża i powoli odrasta. Nie mniej zauważyłem już wtedy, że znajduje się na nim dużo szkodników, m.in. przędziorków. Kupiłem środek Siltac EC i stosuje na nim opryski od ponad tygodnia niemalże dzień w dzień, jednak nie widać znaczącej poprawy. Czy polecacie jakiś mocniejszy środek, stricte chemiczny??


Problem ze szkodnikami - Toledo - 11-12-2020

Hej, same środki mogą nie wystarczyć jeśli roślina byłą mocno zainfekowana niemniej oprysk dzień w dzień to nie jest dobra metoda... zawsze działaj z zaleceniem producenta. Oprysk Siltacem robi się raz w tygodniu.

Zamiast tego powycinaj wszystkie suche i brzydkie części na których było lub mogło być roztocze. Wyczyść dokładnie (z obu stron liści) fizycznie (wacikiem albo pod prysznicem) całą roślinę i zbierz wierzchnią warstwę gleby. W ciągu dnia możesz zraszać roślinę - z tego co pamiętam to przędziorki nie lubią wilgoci.


Re: Problem ze szkodnikami - Włodzimierz Pietraszko - 11-13-2020

Polecam preparaty: Magus, Vertigo, Vertimec