Forum Polskich Bonsaistów
Azalia Goho-no-Hikari - Wersja do druku

+- Forum Polskich Bonsaistów (http://bonsaiforum.pl)
+-- Dział: DLA ZAREJESTROWANYCH (http://bonsaiforum.pl/forum-4.html)
+--- Dział: Dyskusje o Bonsai (http://bonsaiforum.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Azalia Goho-no-Hikari (/thread-2402.html)



Azalia Goho-no-Hikari - tomwoski - 05-19-2016

Witam,
Przedstawiam wam jednego z liderów a właściwie liderek mojej kolekcji - Azalia Goho-no-Hikari. Po 3 latach ze mną wreszcie porządnie zakwitła. Przyznajcie ze widok powala Smile Oczywiście Planuje dalsze udoskonalanie.


Azalia Goho-no-Hikari - Błaniu - 05-19-2016

Etam, nieładna Smile


Azalia Goho-no-Hikari - wog - 05-19-2016

bzydal:-)


Azalia Goho-no-Hikari - peper50 - 05-21-2016

Tragedia Smile


Azalia Goho-no-Hikari - tomwoski - 05-22-2016

Ej nie mowcie tak bo sie obrazi i bedzie mi krocej kwitnac xD


Azalia Goho-no-Hikari - Bolas - 05-22-2016

Pamiętaj że usuwamy kwiaty gdy przekwitnie w połowie.


Azalia Goho-no-Hikari - Błaniu - 05-23-2016

...Życzymy wszystkiego najlepszego tym bardziej, że nie wiele na forum jest azalii. Z kwiatami wygląda efektownie ale pewnie i bez nich też także nie zapomnij i pokaż jak już oberwiesz kwiatki.
P.S. Fajną też masz stronkę - i ta muzyczka - super.


Azalia Goho-no-Hikari - tomwoski - 05-23-2016

Dzięki Blaniu, cieszę się że stronka ci się podoba, tylko własnych drzewek mam mało wrzucone bo brakuje czasu żeby uaktualnić... muszę to nadrobić. Muzyczka na stronce to utwór Hiromitsu Agatsumy - Kaze, polecam jak ktoś lubi takie klimaty.

Napewno wrzucę fotke jak oberwę wszystkie kwiatki, Wtedy będzie lepiej widać strukturę gałęzi (jest trochę do dopracowania).


Azalia Goho-no-Hikari - sabamiki - 05-23-2016

cieszy oko


Re: Azalia Goho-no-Hikari - pyrek - 05-23-2016

Bardzo ładny kolor kwiatów, miód dla oczu - tylko podziwiać


Azalia Goho-no-Hikari - tomwoski - 05-25-2016

Jak by tak kwitła co roku byłoby super, ale niestety coś kosztem czegoś, czasem trzeba mozno przyciąć i wtedy kwiat już nie jest takj obfity. Mi doszły jeszcze problemy z ph gleby ale uporałem się.


Azalia Goho-no-Hikari - tomwoski - 06-06-2016

Po 2.5 tyg usunalem kwiaty. Martwi mnie stan niektorych lisci...


Azalia Goho-no-Hikari - Pelidea - 06-06-2016

Moja azalia (taka zwykła, krzaczor) po kwitnieniu też tak zbrązowiała. Jedyne co, to mogę pocieszyć, że teraz ma pełno pięknych, zieloniutkich przyrostów. Co roku tak brązowieje i nie mam pojęcia, co jest tego przyczyną. Pytałam na kilku forach (m.in tu) i nie znalazłam odpowiedzi.


Azalia Goho-no-Hikari - Bolas - 06-07-2016

Sprawdź pH. Azalka po usunięciu kwiatów powinna stać w półcieniu bo listki które były w cieniu kwiatów mogą zostać poparzone ale widać że świeże listki też chorują więc obawiam się że to nie poparzenie słoneczne.


Azalia Goho-no-Hikari - tomwoski - 06-07-2016

Ph gleby 4.5, stoi w cieniu, narazie chyba poczekam i zobacze jak sie bedzie zachowywac, nic innego chyba nie pozostaje, chyba ze ktos poteafi zidentyfikowac co to moze byc...


Azalia Goho-no-Hikari - tomwoski - 01-31-2020

Odświeżam temat.
Co do liści Azalia miała jakąś chorobę grzybową, ale uporałem się z tym. Niestety dolna gałąź zaczęła obumierać przypuszczam że zaznaczona na niebiesko chmurka blokowała dostęp światła plus ta choroba i stało się... Propozycja nowego frontu jest taka jak na foto nr 2. Drzewko jest przycięte w dolnych partiach w ostatnich latach starałem się wyizolować piętra bo w całej koronie był niesamowity bałagan (foto nr 2) góra (chyba?) też do przerzedzenia. Na wiosnę planuję przesadzić w tą samą doniczkę ale prawdopodobnie ze zmianą frontu.