Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
  Podgląd wydruku

Klon palmowy (Acer Palmatum)
Autor Wiadomość

PostZamieszczono: 02 lis 2015, 20:07 

Imię i nazwisko: Ulfig Rafał
Wszystko co robiłeś do tej pory według mnie to stracony czas .Drzewo siedzi w gruncie ,najwyższa część jest cienka czyli idąc twoim tropem trzeba wsadzić do gruntu(w celu pogrubienia)dolna jest gruba, ale jest łysa(bo nie robiłeś nic w celu zagęszczenia). Nie prościej było kupić dwumetrowego klona i obciąć go na trzy części,efekt byłby taki sam,dół gruby ale łysy,środek jako tako a wierzchołek znowu cienki(ale to do gruntu oczywiście). Miałbyś dwa sezony zaoszczędzone. Jak na razie bawisz się w szkółkarza,a chyba chciałeś robić bonsai.

PostZamieszczono: 18 gru 2015, 20:50 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Michał Struzik
Rafał,

Uwierz mi, że pierwsze co chciałem zrobić to wsadzić klona do płaskiej donicy ale czy to zrobiłby ze mnie od razu bonsaiste?

Po przeczytaniu kilku artykułów w bonsai focus oraz obejrzeniu kilkunastu demonstracji na yt doszedłem do wniosku, że chciałbym wyciągnąć więcej z tego materiału, dlatego właśnie te wszystkie zabiegi...

Według Ciebie jak powinienembył poprowadzić tę roślinę aby nie stracić czasu (pytam bez żadnego sarkazmu czy złośliwości)? Co według Ciebie klon ma najlepszego na tę chwilę?

Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam,
Michał

PostZamieszczono: 18 gru 2015, 23:22 

Imię i nazwisko: Ulfig Rafał
Przez te zapuszczanie to trochę Ci to drzewo uciekło (nie wiem jakie jest wysokie)
Ma bardzo długi odcinek bez zwężania,pewnie usłyszysz od innych żeby go skrócić,ale ja bym się na razie skupił na zagęszczeniu struktury i stopniowym wycinaniu tych grubych gałęzi które nijak nie pasują do obrazu starego drzewa.
Ale powiem szczerze ,że drzewko wyglądało ciekawiej w czerwcu tamtego roku.
Ale czasu już nie cofniesz,ciesz się pracą a efekty przyjdą same :wink:
Jeszcze co do twojego pytania co klon ma najlepszego na tę chwilę....Odpoczynek.

PostZamieszczono: 19 gru 2015, 08:33 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Bolesław Wujczyk
Na twoje szczęście to klon. Możesz szczepić wszczepiać co tylko dusza zapragnie. Niech rośnie w spokoju jak napisał Rafał. Przeczytałeś ten artykuł? http://www.bonsai.pl/klon%20nebari.html

Re: Klon palmowy (Acer Palmatum)

PostZamieszczono: 07 gru 2016, 11:51 
Awatar użytkownika

Dzień dobry,

zima idzie, więc jest trochę czasu, ażeby coś skrobnąć na forum.
Podrzucam foty mojego klona z ziemii, który z niej wyjedzie w następnym sezonie.

Jak pewnie większość zauważy, klon się zapuścił i utuczył ale i trochę mi uciekł (jak już ktoś to zauważył). Po części był taki plan, po części troszkę się jeszcze obawiałem, aby nadawać mu kształtu (człowiek uczy się całe życie, prawda? Prawda?)

Plan w głowie na drzewo już jest (a może i na dwa :wink: ), no ale zobaczymy jak pójdzie zima i "wykopki".

Pozdrawiam,
Michał

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostZamieszczono: 07 gru 2016, 13:55 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Tomek Wojciechowski
Mam podobnego klona tylko że w donicy okrągłej 30 x 30 cm. Twój przytył troszkę bardziej przez ten okres, ale Moim zdaniem powinieneś był go zagęszczać (zapuszczać i przycinać) wszlo by mu to na lepsze, teraz moim zdaniem bez odkładu będzie ciężko z niego coś wyrzeźbić chyba że zrobisz szczepienia.

PostZamieszczono: 08 gru 2016, 17:54 

Imię i nazwisko: nowak ł.
Fajny ruch pnia poniżej pierwszej gałęzi, moje klony to raczej proste kołki na tej wysokości :)
Nie myślałeś go jeszcze potrzymać jeden sezon? Teraz jak się dobrze przyjął będzie ładnie przybierał na masie, można go oczywiście przyciąć mocno żeby go już prowadzić w jakimś kierunku, ale a nuż po mocnym przycięciu puści jakiś uśpiony pąk, który da nowe opcje.

PostZamieszczono: 03 kwie 2018, 07:55 
Awatar użytkownika

No i stało się.

Klon wyjechał z gruntu.
Miał sporo małych, białych korzeni, a że umiejętności jeszcze nie te, to zbytnio go nie "spłyciłem" tylko od razu do przygotowanej wcześniej donicy.

Dolna prawa gałąź już jest na odciągu (ale zrobiłem to po zdjęciu, wrzucę później może jeszcze fotkę).

Teraz zobaczymy, czy wszystko z nim ok i może po sezonie heja na warsztaty! ;o)

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]