Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Kilka moich roślin
Autor Wiadomość

PostZamieszczono: 22 cze 2011, 09:10 

Imię i nazwisko: Tomasz Nosek
Na pewno nie można nazwa ich "bosai". wszystkie są w doniczkach produkcyjnych, niektóre są, jak na mnie, wiekowe. Większość to rośliny pozyskane z natury, formowane przez przycinanie, ewentualnie naciągami.

MOD: Zapraszam do zapoznania się: Regulamin pkt. 5.5.

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Kilka moich roślin

PostZamieszczono: 22 cze 2011, 11:09 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Bartłomiej Olejnik
A żeś tych roślin natachał ;p niektóre bardzo fajne a niektóre to tak jakbyś kopał co popadnie :P

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com/
http://projekt-motor.blogspot.com/

PostZamieszczono: 22 cze 2011, 19:19 

Imię i nazwisko: maciek knap
rośliny bardzo fajne albo super, zdjęcia beznadziejne. zrób je jeszcze raz na jednolitym tle.

PostZamieszczono: 22 cze 2011, 20:02 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Robert Jabłoński
Ja bym radził podzielić sobie wszystkie roślinki na grupy powiedzmy 5 w jednej i zakładać takie tematy, bo to jest łatwiej i przeglądać i wtedy coś użytkownicy zaawansowani w temacie mogą poradzić na czym skorzystają i tacy jak ja początkujący. Wtedy jest łatwiej taką roślinę opisać samemu, podać wymiary, termin pozyskania, co chcemy uzyskać, zdjęcia zrobić z kilku stron jednego drzewka i wtedy i tak temat będzie wielki, bo powiedzmy dasz 5 roślin i do każdej po 2,3 zdjęcia dobrej jakości + opisy każdego i mamy ładny wątek który można kontynuować. Teraz mamy kilkadziesiąt zdjęć roślin i jak dojedziemy do końca to nie pamiętamy jaka była pierwsza i co mieliśmy o niej napisać ;)

Materiałów od groma i trochę i niektóre zrobiły na mnie wielkie wrażenie, muszą trochę miejsca zajmować w ogrodzie :)

PostZamieszczono: 23 cze 2011, 14:30 

W tym dziale dyskutujemy o bonsai a nie o kolekcjach prebonsai. Wybierz jedno z drzew i opisz dokładnie jak wygląda i co chcesz z nim zrobić wtedy podyskutujemy. W tej formie jak to zrobiłeś nie ma to kompletnie sensu. Post przenoszę do Bonsai Coffee

PostZamieszczono: 24 cze 2011, 08:21 

No kolego troszkę tego jest. Jeżeli mogę coś zasugerować to podziel cały swój zbiór na dwie części. Do wywalenia (rozdania) i to co zostaje. Po kilku sezonach takiej opieki powinno Ci zostać powiedzmy 10-15 sztuk. Teraz odpowiedź dlaczego.
Roboty nie przerobisz, a b...... nie ........uchasz. Chodzi o to, że nie jesteś w stanie obrobić takiej ilości (tak jak trzeba) drzewek. Pozostałe na tym ucierpią. Nie ma sensu (szkoda czasu) zajmować się taką ilością drzewek. Pielęgnowanie po łepkach to tak jakbyś nic nie robił. Lepiej skupić się na roślinach, które rokują do miana bonsai.
Dla pocieszenia mogę Ci powiedzieć, że z tym problemem zmagałem się kilka lat temu. Z 139 sztuk (tyle było na początku) zostało ze 20. Teraz opieka zajmuje tyle czasu , że jest to przyjemność a nie męczący obowiązek. Wyrabiam kasowo na drut, wodę do podlewania i inne.
A wracając do twojej kolekcji to rzeczywiście jest kilka ciekawych roślin i na nich powinieneś się skupić. Teraz yamadori wybieraj rozsądniej. Tak jak pisał kiedyś jeden z naszych kolegów. Wolę pozyskać jedną baaaaaaaaardzo fajną roślinę niż kilka średnich.
p.s.
kolekcję planuję dalej odchudzić :D

PostZamieszczono: 27 cze 2011, 08:30 

Imię i nazwisko: Tomasz Nosek
Dziękuję wszystkim za uwagi. Przepraszam moderatora za złe umieszczenie tematu. Postaram się poprawić.

PostZamieszczono: 19 sty 2012, 12:49 

Imię i nazwisko: Leongin Sobczak
imponujace!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]