Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Doniczki własnej roboty;)
Autor Wiadomość

PostZamieszczono: 07 paź 2007, 17:21 
Dzisiaj sobie troche podlubalem w glinie :lol: Ponizej efekty mojej pracy, jednak obowiam sie, ze podczas wypalanie moze popekac :cry: jak Wam sie podoba? :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ps. nie wiem jak zrobic aby jedna fotka byla pod druga a nie obok :oops:

Ostatnio zmieniony 07 paź 2007, 18:51 przez wwoadas, łącznie zmieniany 1 raz

PostZamieszczono: 07 paź 2007, 18:35 

Imię i nazwisko: Rafał
Kulesza
Gdzieś widziałem już próby wykonania samodzielnie doniczki z bardzo mizernym skutkiem. W porównaniu z tamtą twoja to mistrzostwo świata. Jak na amatora to wygląda całkiem przyjemnie. Musisz jednak pamiętać o odpływie wody i dokleić jakieś nóżki. Fotki wstawiaj po enterze, wtedy będzie jedna po drugiej.

PostZamieszczono: 07 paź 2007, 18:56 
Ciesze sie, ze wg Ciebie jak na amatorska robote ta doniczka jest ladna :lol:. Moze w piatek podejme kolejna probe zrobienia jakiejs doniczki w innym ksztalcie, ciekawe z jakim efektem :roll: na pewno wrzuce jej fotki. Moze nastepna doniczka, bedzie jeszcze ladniejsza bo w koncu nabralem juz troche wprawy :wink:

PostZamieszczono: 07 paź 2007, 18:59 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Patryk Radulak
donica od tych pokazywanych wcześniej przez inne osoby przynajmniej jest estetyczna, co od razu daje duży plus. Spytam z ciekawości: dysponujesz piecem?

PostZamieszczono: 07 paź 2007, 20:41 
na poczatku mialem plan aby wypalic ją w takim piecu co jest na drewno/koks i ogrzewa dom, ale godzine temu moja mama wpadala na super pomysl, bo zapomnial, ze ma znajoma ktora zajmuje sie malowanie na szkle, lepieniem z gliny itp i ona ma piec do wypalania figurek z gliny, wiec postaram sie u niej wykonac ten "zabieg" 8) :wink:

PostZamieszczono: 12 paź 2007, 19:54 
Doniczk ktorej fotki sa wyzej niestety pekla, ale dzisiaj podjalem kolejna probe, forma taka sama jak w tej wyzej, tylko nozki sa inne i teraz, fotki pewnie zamieszcze za jakis tydzien poniewaz doniczka sie teraz suszy w warunkach rownikowych;)

PostZamieszczono: 12 paź 2007, 20:51 

Imię i nazwisko: Jacek Grzelak
Suszenie powinieneś przeprowadzić w warunkach zbliżonych do naszych jesiennych , suszenie powinno przebiegać bardzo powoli , inaczej doniczka niechybnie popęka :roll: :) :wink:

PostZamieszczono: 13 paź 2007, 00:19 
Jacku, terazu juz o tym wiem i staram sie doniczce takie zapewnic, ale przyznam szczerze, ze i tak mam pewne obawy co do tego czy uda mi sie ja wysuszyc tak, zeby nie pekla- chodzi mi tutaj o takie wieksze pekniecie :wink:

PostZamieszczono: 27 paź 2007, 20:41 
Pęknięcia jak się domyślam powstały na krawędziach?Jeżeli Twoje donice nie mają nóżek,postaraj sie po ich ulepieniu postawić je na listewkach,tak aby i od spodu mogły schnąć równomiernie.Susz z dala od źródła ciepła i bez przeciągów,a krawędzie okryj lekko np.torebką foliową lub leciutko wilgotną szmatką.Pozostaw do spokojnego,całkowitego schniecia na około tydzień,nie podnoś i nie obracaj w rękach,zwłaszcza "zdębiałych"przedmiotów.A na marginesie-fajna doniczka. :wink:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]