Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
  Podgląd wydruku

Czas na Yamadori
Autor Wiadomość

PostZamieszczono: 25 mar 2008, 16:19 
Oto parę moich nowych drzewek ze świątecznego kopania:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
wszystkie sosenki są zagęszczone przez jelenie i sarny, które nie pozwalają im urosnąć więcej niż na zdjęciach.
Również parę dni temu pozyskałem modrzewia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
dąb również niedawno wykopany:
Obrazek
Obrazek

PostZamieszczono: 25 mar 2008, 16:30 

Imię i nazwisko: Piotr Syposz
Modrzew super !

PostZamieszczono: 25 mar 2008, 16:54 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Patryk Radulak
Modry zaje*** :D

PostZamieszczono: 25 mar 2008, 17:35 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Paweł Głowiak
fakt modrzwk wypas , a ile mozliwosc nad martwym drewnem . zycze powodzenia i gratuluje materia .

PostZamieszczono: 25 mar 2008, 18:00 
I jeszcze taki na szybko wircik modrzina:
Obrazek

PostZamieszczono: 25 mar 2008, 20:02 
modrzew wypas widziałem wszystkie twoje zdobyczne naprawdę niezłe drzewa wykopujesz pozdrawiam i życzę jeszcze więcej taki grubasków :)

PostZamieszczono: 25 mar 2008, 20:33 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Przemek Radomyski
Virt super - ale czy wygniesz tak krótkie i twardy odcinek jak na vircie ?

PostZamieszczono: 25 mar 2008, 20:45 
Przemku istnieje myślę taka możliwoś bo nie jest ta gałąź aż tak gruba ale zobaczymy, można to zbudować zupełnie z młodej gałęzi którą się tylko trochę zapuści najważniejsze, że jest na czym pracować - na razie czas na adaptację !!

PostZamieszczono: 25 mar 2008, 22:54 
no nie ma co w modrzewiu bedziesz mogl co nieco podlubac, z sosenkami kupa roboty ale mi takze podoba sie to najmniejsze yama z pierwszego zdjecia. ;)

PostZamieszczono: 25 mar 2008, 23:04 
Jeśli chodzi o pierwsze zdjęcie to oczywiście mój wierny pomocnik (syn Kuba) - który jest prawie przy wszystkich kopaniach !A w ręku trzyma dęba którego podkopywaliśmy w zeszłym roku aby przygotować go do pozyskania !

PostZamieszczono: 25 mar 2008, 23:53 

Imię i nazwisko: Bartosz Kolasiński
Można wiedziec ile czasu przygotowywales modrzewia. Material naprawde ladny. Masz zdjecie bryly po wykopaniu może. Jak to bede wdzieczny za wklejenie. Pozdrawiam i życze zdrowia dla drzewek

PostZamieszczono: 26 mar 2008, 08:16 
Modrzewia nie przygotowywałem do pozyskania ani chwili po prostu jak go znalazłem tak wykopałem, jak zresztą wszystkie inne moje modre. Na razie żeby nie zapeszyć to przeżywalność moich modrzewi to 100%. A pozyskiwałem je za równo na jesień jak i na wiosnę.
Dodam jeszcze że modrzew ten pokazany rósł na warstwie torfowej więc u nasady pnia były wytworzone dość dobrze korzenie włośnikowe co mam nadzieję pomoże mu w przeżyciu ! No i w zeszłym roku zrobiłem sobie własnym sumptem szklarenkę więc wszystkie tegoroczne yamadori będą pielęgnowane w szklarni co również zwiększa szanse na przeżycie !!!!

PostZamieszczono: 28 mar 2008, 22:40 

Imię i nazwisko: Jacek Grzelak
No modry sympatyczny :D ale ten dąb to naprawdę imponujący materiał , ale daj sobie spokój , z tymi grubymi gałązkami , pracuj nad rozbudową z tych najcieńszych , fakt , to dużo czasu pochłonie , jednak warto :D :wink:

PostZamieszczono: 29 mar 2008, 09:33 
Oczywiście Jacku, że w dębie trzeba będzie zbudowaćkoronę z tych cienki młodych gałązek, ale na razie zostawiam go w spokoju bo i tak swoje przeżył !

PostZamieszczono: 17 kwie 2008, 13:12 
No to jeszcze dwa dęby pozyskane niedawno:
Obrazek
Obrazek
Coś mi mówi że ten drugi to idealny na wiatrem smagany ale może ktos ma jakąś inną propozycję?
Dodam jeszcze że ten wcześniejszy "dąb grubasek" ma się dobrze zaczyna się zielenic jak się mocniej rozwinie to cyknę fotkę![/code]

PostZamieszczono: 18 kwie 2008, 17:13 
A oto nowy buczek, widoczny na zdjęciu idealny system włośnikowy a kopany z lasu:
Obrazek
Obrazek
wysokośc bez donicy ok.80cm, ale myślę że będzie w finale niższy.

PostZamieszczono: 18 kwie 2008, 19:41 

no kolego nie wiem co by się miało stać by się ten buczek nie przyjął z takim systemem korzeniowym.ogólnie jest super i pień i podstawa chyba w porządku.

PostZamieszczono: 18 kwie 2008, 19:53 
Mam w swojej kolekcji yamadori buczki z zeszłego roku które miały dużo słabsze korzenie a się przyjeły także żeby nie zapeszyc ale myślę że jego szanse są bardzo duże. A wszystko przez to że rósł na 10-15 cm warstwie ziemi próchnicznej(magazyn wilgoci) w której budował system korzeniowy bo pod tą warstwą znajdował się sam piach.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]