Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
  Podgląd wydruku

Re: Acer - pozwijane i dziurawe liście
Autor Wiadomość

PostZamieszczono: 10 lis 2017, 23:12 

Imię i nazwisko: Michał Szarek
Klona możesz owinąć białą agrowłókniną.
Zamiast zasypywać korzenie kamieniami proponuję agrowłóknine (może być czarna) i na to warstwę kory sosnowej.

Acer - pozwijane i dziurawe liście

PostZamieszczono: 18 kwie 2018, 14:02 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Dawid K.
Hej,
Zima spędzona w oponie od koła samochodowego i przykryte troszkę kamieniami, troszkę jakimiś tam liśćmi z drzew. Tak jakoś.

Tydzień temu zaczął puszczać listka bordowe. Dziś zaglądam.. miks czerwonych i zielonych...
Miejscówka cały czas ta sama - cień, słońca MOŻE dostaje ciutkę lub wcale.
Foto:
https://photos.app.goo.gl/HDjL6hCuaYa1IsHF3

Podlewać 2x w tyg?

PostZamieszczono: 18 kwie 2018, 22:38 

Nie ma czegoś takiego jak podlewanie 1 czy 3 razy na tydzień. Wszystko zależy od tego w jakich warunkach jest roślina, jaki jest skład i aktualny stan podłoża.
Jak mój klon był w podobnych warunkach (zacienione miejsce, doniczka zakopana w ziemi) to prawie go w ogóle nie podlewałem.
BTW w zimie warto trochę poczytać... o bonsai... uzupełnić trochę wiedze...

PostZamieszczono: 19 kwie 2018, 05:24 
Awatar użytkownika

Imię i nazwisko: Bolesław Wujczyk
To nie jest bonsai to siewka klona palmowego w gruncie. Tak na zdrowy rozsadek czy jak będzie tydzień lalo a ty swojego drzewa nie podlejesz 2x w tyg to zlamiesz zasadę podlewania czy nie? Jeżeli roslina jest w doniczce to podlewasz jak tego potrzebuje. W upalne wietrzne dni moze to byc nawet kilka razy dziennie.

PostZamieszczono: 19 kwie 2018, 09:50 
Awatar użytkownika

Czyli co do ulistnienia, to nic co mógłbym zrobić na znów inne kolory?

PostZamieszczono: 19 kwie 2018, 12:45 

Jeśli chcesz zmienić kolory na inne proponuję farbę w aerozolu...
Tak na poważnie to czy wiesz w ogóle jaką odmianę klona posiadasz?
Prawdopodobnie on naturalnie będzie miał zielone liście a to że jak pączkuje są czerwone to cóż.. Ten typ tak ma...

PostZamieszczono: 19 kwie 2018, 15:12 
Awatar użytkownika

Już mówiłem, co kupiłem za odmianę.
A jak sprawdzić czy to jest faktycznie to lub co to właściwie jest skoro nie to, to nie wiem.

Ostatnio zmieniony 19 kwie 2018, 18:34 przez czif, łącznie zmieniany 1 raz

PostZamieszczono: 20 kwie 2018, 00:15 

Imię i nazwisko: J. Ptaszyński
Przepraszam, że nie na temat ale...
"A jak sprawdzić czy to jest faktycznie to lub co to właściwie jest skoro nie to, to nie wiem."
Musiałem zrobić zdjęcie dla potomnych.

PostZamieszczono: 20 kwie 2018, 14:07 

Deshojo ma ciemniejszą korę - taką wpadającą w czerń. Liście na początku czerwone, potem zielone.
Atropooopo ma od pierwszego miotu piękne bordowe liście. Mogą zielenieć szczególnie pod koniec roku ale w następnym roku znowu będą czerwone.

Mój zawsze zielony Schirasawa w ubiegłe lato był pięknie wybarwiony na czerwono...
O ile drzewku nie brakuje światła i ma zapewnione odpowiednie warunki przebarwienie liści nie musi oznaczać czegoś złego (w przypadku klonów!)

Mam radę: nic z nim nie rób, nawet na nie nie patrz... Za dużo kombinujesz - czemu liście robią się zielone, jak to cofnąć, czemu gałąź rośnie do góry a nie w bok...
Pozbieraj z niego te kamienie (!) i zostaw go na ten sezon w ziemi tam gdzie jest.
Jak drzewko otrzepie się z wrażeń jakie mu zafundowałeś to w przyszłym roku może nawet je trochę przytniesz... Przez ten czas drzewko trochę odpocznie i przytyje....

P.s.
Powyższe to moje osobiste odczucia co do klonów, jeżeli gdzieś co źle napisałem - prośba o naprostowanie.

PostZamieszczono: 23 kwie 2018, 15:12 
Awatar użytkownika

yakuz34 pisze:
Deshojo ma ciemniejszą korę - taką wpadającą w czerń. Liście na początku czerwone, potem zielone.
Atropooopo ma od pierwszego miotu piękne bordowe liście. Mogą zielenieć szczególnie pod koniec roku ale w następnym roku znowu będą czerwone.

Mój zawsze zielony Schirasawa w ubiegłe lato był pięknie wybarwiony na czerwono...
O ile drzewku nie brakuje światła i ma zapewnione odpowiednie warunki przebarwienie liści nie musi oznaczać czegoś złego (w przypadku klonów!)

Mam radę: nic z nim nie rób, nawet na nie nie patrz... Za dużo kombinujesz - czemu liście robią się zielone, jak to cofnąć, czemu gałąź rośnie do góry a nie w bok...
Pozbieraj z niego te kamienie (!) i zostaw go na ten sezon w ziemi tam gdzie jest.
Jak drzewko otrzepie się z wrażeń jakie mu zafundowałeś to w przyszłym roku może nawet je trochę przytniesz... Przez ten czas drzewko trochę odpocznie i przytyje....

P.s.
Powyższe to moje osobiste odczucia co do klonów, jeżeli gdzieś co źle napisałem - prośba o naprostowanie.

Dziękuję Ci za odpowiedź :)
Klon kupiony był w Aldi za 6 zł i gdy go kupiłem, to końcówki liści zaczęły się robić suche i listki też zielone się porobiły.
Ogródek w sumie nie mój, więc Pani ogrodu dała kamienie wokół każdej rośliny. Wiem, że trzeba to pozbierać, więc się za to biorę jak będę w ogrodzie :)
Obecnie wygląda tak: https://photos.app.goo.gl/cEPw7sIZS2TCKD5s1

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]